Zavřít reklamu

Indie je díky své lidnatosti pro mnoho světových společností opravdu velmi důležitým trhem, který může v některých případech rozhodovat dokonce i o úspěchu či neúspěchu v daném roce. V posledních letech se podařilo tento trh ovládnout především Samsungu, kterému se na něm daří prodávat prakticky všechny své produkty. Ať už jde o telefony, televize či domácí spotřebiče, Indové ty od Samsungu vykupují ve velkém a jihokorejskému gigantu tak díky tomu vytvořili jen v loňském roce obrat téměř 9 miliard dolarů. Samsung však chce víc.

Jihokorejci si jsou úspěchu svých produktů moc dobře vědomi a proto z něj hodlají v letošním roce ještě více těžit. Na schůzce s obchodními partnery se proto vedení společnosti pochlubilo ambiciozním plánem, který si klade za cíl vytěžit z indického trhu více než 10 miliard dolarů. Toho by mohl Samsung dosáhnout hlavně díky své snaze zacílit některé své produkty právě pro tamní trh.

Ačkoliv jsou plány Samsungu jistě velmi ambiciózní, jejich plnění procházka růžovým sadem úplně nebude. Minimálně na trhu se smartphony totiž Samsung soupeří s čínskou společností Xiaomi, která je schopna nabídnout tamním zákazníkům opravdu zajímavé modely za bezkonkurenční ceny, kterým se Samsung rovnat nemůže. Jelikož však tvoří prodeje smartphonů v Indii pro Samsung 60 % všech zisků, ani na tomto poli nedá kůži v žádném případě lacino. Bude to však stačit na splnění svého cíle? Uvidíme.

Samsung-logo-FB-5

Zdroj: indiatimes

Dnes nejčtenější

.