Zavřít reklamu

Pokud sledujete svět techniky více do hloubky a ve vaší oblasti zájmů není jen společnost Samsung, nejspíše jste si všimli novinky Animoji, kterou představil Apple minulý rok u svého iPhonu X. Jedná se totiž o 3D emoji, které Apple díky senzorům v jeho telefonu rozpohyboval tak, aby jejich výrazy kopírovaly výrazy uživatelů smartphonu. Tato věc se stala zanedlouho po představení velkým hitem, na kterém ujíždí jak malí, tak i dospělí. Asi se tak nebudete divit, že se k vytvoření podobné zábavičky nejspíše rozhodl i jihokorejský Samsung.

Zpráva, kterou jako první zveřejnil portál ETNews, tvrdí, že Samsáng pro své nadcházející modely Galaxy S9 a S9+ vytvořil 3D Emoji, které se budou chovat stejně jako Animoji Applu. Podle zdroje by však měly být pokročilejší či propracovanější, než u konkurence. Co si však pod pojmem “pokročilejší” představit bohužel nevíme.

Takto vypadají Animoji u konkurenčního Applu:

V hlavní roli přední senzory

Novinka bude fungovat na podobném principu, na jakém ji provozuje i Apple. Hlavním “motorem” totiž budou senzory v horní části displeje, které budou využívány k rozpoznávání obličeje, což bude sloužit k autentizaci uživatele. Právě na vylepšení senzorů pro sken obličeje prý Samsung u modelu Galaxy S9 tvrdě pracoval, což mu nejspíše umožnilo přinést i své vlastní Animoji, respektive 3D Emoji.

Těžko v tuto chvíli říci, zda se skutečně 3D Emoji, které bude možné ovládat pomocí obličeje, dočkáme či nikoliv. Pokud by se k implementaci této zábavičky však Samsung skutečně uchýlil, rozhodně bychom se nezlobili. Ačkoliv je to sice úplná zbytečnost, zábavy s t tím užijete plno.

Animoji-FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Související články

Dnes nejčtenější