Zavřít reklamu

Jednou z neodmyslitelných vlastností nového Galaxy S9 je bezesporu možnost bezdrátového nabíjení. To se totiž stalo v posledních letech naprostým standardem a kdybychom jej u Galaxy S9 nenašli, byli bychom nejspíše hodně překvapení. Nic takového však podle nejnovějších zpráv nenastane.

S blížícím se přestavením nového Galaxy S9 se derou na světlo světa stále nové a nové informace, které nám některé nejasnosti ohledně tohoto modelu objasňují. Díky úniku uživatelské příručky tohoto telefonu tak například víme i to, že se po jeho boku představí i nová generace bezdrátové nabíječky, která nahradí v portfoliu Samsungu starší model EP-PG950.

 

Nová bezdrátová nabíjecí podložka se od své předchůdkyně prakticky neliší. Bude sice o něco tenčí, zachová si však stejný tvar včetně ventilátoru ochlazujícího telefon při zvýšené teplotě při nabíjení. Co je však nejdůležitější, i nabíjecí výkon nabíječky se podle certifikace FCC nezvedne. Díky tomu tak máme prakticky potvrzeno, že se u letošního Galaxy S9 dočkáme stejně rychlého bezdrátového nabíjení jako u jeho loňského kolegy. Ačkoliv není tato zpráva jistě žádnou tragédií a mnohé fanoušky potěší, někteří toto řešení Samsungu naopak vyčtou. Technologie, které umožňují nabíjení urychlit, totiž již existují a je zřejmě jen rozhodnutím Samsungu je nepoužít.

Vraťme se ale ještě chvíli zpět k samotné nabíječce. Ta se totiž podle všeho představí v černé a bílé variantě a bude stát zhruba 75 euro, tedy zhruba 2 tisíce korun. Těžko však v tuto chvíli říci, zda si za ní naúčtují čeští a slovenští obchodníci tolik či její cenu ještě o nějakou korunu zvýší. Vše se však již poměrně brzy dozvíme.

bezdratova nabijecka Samsung Wireless Charger Convertible FB

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.