Zavřít reklamu

Už několik týdnů víme, že se design Galaxy S9 ponese v přibližně stejném duchu jako u loňského předchůdce Galaxy S8. Ostatně ten přinesl velkou designovou změnu, a tak není divu, že u aktuálního vzhledu Samsung ještě nějakou dobu zůstane. Chystaný Galaxy S9, který se představí už na konci tohoto měsíce, tak zaznamená největší proměnu na své zadní straně, kam v případě většího Plus modelu přibude druhý fotoaparát po vzoru Galaxy Note8 a zároveň se obou modelů přemístí čtečka otisků prstů pod fotoaparát. Nicméně i přední strana, které vévodí zejména displej, pár změn zaznamená. Téměř nikdo však nevěděl, jak přesně se rámečky okolo displeje změní právě v porovnání s loňskou „es-osmičkou“. Nové rendery ale na celou záhadu hází nové světlo.

Znovu se potvrzuje, že Galaxy S8 bude mít designem poměrně blízko k nedávno vydanému Galaxy A8. I ten má totiž displej přes téměř celou přední část, nicméně rámečky jsou o něco širší a to obzvláště ty boční. V podobném duchu by se tak měl nést i design Galaxy S9 a podle předpokladů tomu tak bude hlavně proto, aby se telefon lépe držel v ruce. Samsung totiž pravděpodobně došel k závěru, že majitelé „es-osmiček“ se často omylem dotýkali okrajů displeje, zbytečně si tak zasahovali do uživatelského rozhraní, čímž mohli i nechtěně spouštět aplikace. Kromě toho silnější rámečky znatelně pomohou výrobcům příslušenství, kteří budou schopni nabídnout kvalitnější tvrzená skla, o jejichž aplikace se nesníží dotyková citlivost displeje na okrajích.

Co se týká horního a spodního rámečku, tak i ty projdou menší úpravou. Samsung se je rozhodl nepatrně zúžit. V návaznosti na to se zmenší i horní reproduktor označovaný také jako sluchátko pro volání. Znatelnějším zúžením projde především spodní rámeček, užší rámeček nad displejem na první pohled běžný uživatel určitě nepozná. Zároveň se sníží i tloušťka telefonu, a to konkrétně o 0,3 mm u Galaxy S9 i Galaxy S9+. Konkrétní porovnání telefonů jsme pro vás vypsali níže.

  • Galaxy S9 = 147,6 x 68,7 x 8,4 mm vs. Galaxy S8 = 148,9 x 68,1 x 8 mm
  • Galaxy S9+ = 157,7 x 73,8 x 8,5 mm vs. Galaxy S8+ = 159,5 x 73,4 x 8,1 mm

Už teď je tedy více než jasné, že hlavním lákadlem Galaxy S9 nebude pozměněný design, ale především duální fotoaparát, přemístěná čtečka otisků a pak hlavně nové komponenty a funkce uvnitř telefonu. Spekuluje se, že by vlajkové modely Samsungu pro letošní měly nabídnout novou autentizační metodu, která bude kombinovat skener obličeje a duhovky.

Sasmung Galaxy S8 vs Galaxy S9 concept FB

Zdroj: @OnLeaks

Dnes nejčtenější

.