Zavřít reklamu

Ačkoliv nebyl letošní Galaxy S9 ještě ani oficiálně představen, z Jižní Koreji se již nesou zvěsti o jeho nástupci. Hardwarové specifikace či změny designu však nečekejte. Samsung si totiž podle všeho položil otázku zcela jinou. Uvažuje totiž nad tím, zda se přidrží klasického označení Galaxy S, či se uchýlí k něčemu zcela jinému.

Kdyby se držel Samsung zaběhlého systému, jmenovaly by se jeho vlajkové lodě pro příští rok klasicky Galaxy S10. Nezní však S10 již poměrně zvláštně, dlouze či komplikovaně? Nejspíš ano. A právě proto začal Samsung uvažovat nad tím, že svou řadu přejmenuje. Podle zdroje z Jižní Koreji prý přemýšlí nad označením Galaxy X. Tento název měl sice nést ohebný model, který chtěl jihokorejský gigant představit v průběhu letoška či příštího roku, nakonec by však nejspíš prémiové řadě ustoupil.

Více významů

Označení Galaxy X by bylo s ohledem na desátou řadu modelu Galaxy poměrně logickým krokem. X by totiž jednak vyjadřovalo římské číslo 10, druhak by však mohlo znamenat, že se jedná o něco extra, co bude v jistém ohledu průlomové. Ostatně, podobnou strategii zvolil při označování svého prémiového iPhonu i samotný Apple, který mu přízvisko X skutečně přidal. Díky tomu tak svůj telefon odlišil od klasických “řadových” iPhonů označených arabskými číslicemi, což byl u tohoto modelu samozřejmě záměr.

Co se týče dalších let, Samsung by se nejspíš římských číslic alespoň částečně přidržel. Ať už by totiž svůj další telefon pojmenoval Galaxy XI či Galaxy X1, vypadalo by to pořád daleko lépe než Galaxy S11.

Těžko v tuto chvíli říci, zda jsou zvěsti o přejmenování prémiové řady modelů od Samsungu pravdivé či nikoliv. Pokud by k tomu však Samsung skutečně dospěl, bylo by to určitě poměrně zajímavé a mezi jeho zákazníky nejspíš i vítané.

samsung-galaxy-s8-8

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.