Zavřít reklamu

Minulý rok jsme vás několikrát informovali o korupčním skandálu, do kterého se krom některých vysoce postavených jihokorejských politiků zapletl i dědic Samsungu, Če-jong. Ten si od soudu, který jej obvinil mimo jiné ze zapojení se do snahy sesadit tamní prezidentku a rozsáhlého úplatkářství, odnesl rozsudek pět let natvrdo. Če-jong si však celý trest nakonec přeci jen neodpyká.

Dědic Samsungu s rozsudkem soudu nesouhlasil a skrze odvolání se pokusil jeho rozhodnutí změnit. To se mu však nakonec skutečně povedlo. Soulský soud totiž jeho trest zkrátil na polovinu a navíc ho některých obvinění úplně zbavil, díky čemuž částečně očistil jeho jméno. S novou délkou trestu však nyní pro změnu nesouhlasí žalobci, kteří si pro Če-jonga přejí trest původní. Je tedy poměrně pravděpodobné, že se délka trestu ještě nějakým způsobem změní.

Prokuratura žádala tvrdý trest

Nespokojenosti žalobců se nemůžeme divit. U soudu totiž žádali pro dědice Samsungu zprvu dlouhých dvanáct let za mřížemi. Obhajoba však soud obměkčila tvrzením, že se jednalo jen a pouze o podnikatelskou záležitost.

Uvidíme, jak se tedy celá situace okolo Če-jongua vyvrbí. Faktem však je, že už nyní vrhá vzniklá situace na jihokorejského giganta špatné světlo a vnáší do jeho řad určité problémy, které jej alespoň podle dosavadních informací do značné míry rozkližují.

Lee Jae Samsung

Zdroj: reuters

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější

.