Zavřít reklamu

Pokud jste tajně doufali, že se u nových Galaxy S9 a S9+ dočkáme oproti loňským modelům o něco větší baterie, nejspíš vás následujícími řádky zklameme. Podle nejnovějších informací to totiž vypadá, že se skutečně Samsung od loňských modelů příliš neodklonil a převzal z nich i velikost baterie.

Kapacitu baterií potvrdil prodejce náhradních dílů Union Repair se sídlem v Číně. Na svůj web totiž nahrál fotky baterií pro letošní vlajkové lodě, které právě kapacitu odhalují. Podle nich bychom se tak měli u menšího modelu S9 dočkat klasické 3000 mAh baterie, u většího S9+ pak Samsung vsadí na baterii s kapacitou 3500 mAh.

Koncept Galaxy S9 od DBS DESIGNING:

Stejná kapacita baterie jako vloni však ještě nemusí nutně znamenat, že se Samsung se svou výdrží nepohne vpřed. V minulých týdnech a měsících jsme totiž slýchali poměrně často, že se Samsung soustředil na snížení spotřeby čipsetu a co nejlepší optimalizaci systému, která by mohla výdrži baterie též velmi pomoci. Ve výsledku bychom tak mohli z telefonu vyždímat pár hodin výdrže navíc.

Těžko v tuto chvíli říci, zda je dnešní únik baterií reálný či nikoliv. Vzhledem k tomu, že se představení nového modelu kvapem blíží, bych se však osobně pravosti dnešních informací příliš nedivil. Je totiž poměrně pravděpodobné, že se Samsung rozhodl komponenty pro své nové vlajkové lodě maloobchodníkům již pomalu distribuovat, čímž by si nachystal s patřičným předstihem úrodnou půdu, na které by pak po spuštění prodejů jeho nová vlajková loď jen vzkvétala.

Galaxy S9 render FB

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.