Zavřít reklamu

Loňská krasojízda Samsungu za rekordními zisky skončila úspěchem. Jihokorejský gigant se totiž konečně pochlubil přesnými čísly, která jeho obří finanční příjmy potvrzují. Pojdmě se tedy na pár zajímavých čísel společně podívat.

Ačkoliv se mnoho světových analytiků obávalo, že si své tažení za rekordem Samsung čtvrtým čtvrtletím loňského roku pokazí, opak byl pravdou. Zisky společnosti totiž dosáhly neuvěřitelných 61,6 miliard dolarů, což je 24% nárůst oproti předchozímu roku. Co se pak týče provozního zisku, ten ve čtvrtém čtvrtletí popoletěl o jen těžko uvěřitelných 64 % na 14,13 miliardy dolarů.

Co se týče celoročního zisku, ten se podle Samsungu dostal na rovných 222 miliard dolarů, provozní zisk pak dosáhl na 50 miliard. Těmito neuvěřitelnými čísly tak Samsung překonal dosavadní rekord z roku 2013, kdy jeho provozní zisk dosáhl na 33 miliard. Rekord je tak překonán zhruba o jednu třetinu, což je opravdu obrovský skok.

A z čeho měl Samsung největší příjmy? Především z prodeje paměťových čipů DRAM a NAND, jejichž cena ve druhé polovině loňského roku šla výrazně nahoru. Skvělé zisky měl však Samsung i z prodeje komponentů ostatním technologickým společnostem, mezi které patří například Apple. Právě displeje pro jeho iPhony X totiž pochází pouze z dílen Samsungu.

Snad se tedy Samsungu podaří na loňské obrovské úspěchy navázat i letos. Faktem však je, že překonání nebo alespoň udržení takovýchto výkonů nebude ani trochu jednoduché.

Samsung-logo-FB-5
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Zdroj: samsung

Související články

Dnes nejčtenější