Zavřít reklamu

Kryptoměny zažívají v posledních měsících zlaté časy a podle mnoha světových analytiků se jejich boom hned tak nezastaví. Asi se tak nebudete divit, když vám prozradím, že se na nich snaží zbohatnout i takoví technologický gigant, jakým je například jihokorejský Samsung. Jde na to však pěkně od lesa.

Podle dostupných informací, které před pár dny potvrdil i samotný Samsung, se začali Jihokorejci zabývat výrobou speciálních čipů, které jsou určeny právě pro těžbu kryptoměny. Ty pak bude prodávat koncovým zákazníkům a profitovat z nich nemalé peníze. Jelikož je však podle všeho celá výroba teprve v začátcích, žádné detailní informace bohužel nemáme. Už v tuto chvíli je však jasné, že bude o čipy obrovský zájem. V poslední době je totiž těžba kryptoměny opravdovým fenoménem a GPU (grafické procesory), které jsou k ní potřeba, jsou v mnoha obchodech nedostatkovým zbožím. Vstup nového hráče tak bude pro všechny těžaře velkým přínosem.

Abychom však byli přesní, Samsung na tomto poli úplným nováčkem nebude. Z jeho továren totiž již nějakou dobu vyjíždí vysokokapacitní paměťové čipy pro GPU, které jsou právě pro těžbu kryptoměny též hojně využívány. Nové speciální čipy by však měly být mnohonásobně lepší.

Uvidíme, jak se situace na trhu s kryptoměnou vyvine v následujících měsících. Faktem však je, že jsou mnohé kryptoměny poměrně nestabilní a investování do nich může být cestou do pekel. Na druhou stranu má však Samsung své kroky jistě detailně promyšlené, když se do tohoto rizika bezostyšně pustil.

Bitcoin-Mining

Zdroj: idropnews

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější

.