Zavřít reklamu

Mezi úniky, které se v souvislosti s chystaným Samsungem Galaxy S9 v minulých týdnech a měsících objevily,  byly i zmínky o vylepšeném skenu oční duhovky a obličeje, čímž chtěl jihokoresjký gigant konkurovat Applu a jeho Face ID na iPhonu X. Jak se však zdá, vydal se nakonec jinou cestou a vytvořil zcela novou autentizační metodu.

Když se dostala na modely Galaxy S8 a Note 8 před pár dny poslední beta verze systému 8.0 Oreo, mnoho vývojářů začalo její kódy prozkoumávat a zjišťovat, zda v nich neobjeví nějaké zajímavé informace právě o chystaném modelu. A světe div se, pravděpodobně se skutečně poštěstilo. Jeden vývojář totiž našel v řádcích bety zmínku o takzvaném inteligentním skenování, což je s největší pravděpodobností jakási kombinace mezi skenem obličeje a skenem oční duhovky. Této domněnce nahrává i fakt, že se s tímto označením doposud na žádném dostupném telefonu od Samsungu nesetkáváme.

Krom zajímavých řádků pak vývojář ukázal i zajímavé video, které se tváří jakožto stručná vysvětlivka k právě objevené funkci.

Jak můžete sami vidět na videu, chytré skenování je jakýmsi křížencem mezi skenem oční duhovky a skenem obličeje. Už z tohoto důvodu je tak víceméně jasné, že by se mělo jednat o opravdu spolehlivou metodu, jelikož kombinuje dva rozdílné systémy autentizace, které jsou už samy o sobě poměrně spolehlivé.

Těžko v tuto chvíli říci, zda se tato funkce u chystaného Galaxy S9 objeví či nikoliv. Pokud by tomu tak však bylo, mohli bychom se už za pár let dočkat úplného odstranění čtečky otisků prstů ze zad telefonu. Autentizace pomocí kombinace skenu obličeje a oční duhovky by totiž měla být natolik spolehlivá, že by klasický otisk prstu strčila hravě do kapsy. Nechme se však překvapit, ve finále totiž může jít o úplně něco jiného.

Galaxy-S9-render-Benjamin-Geskin FB

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.