Zavřít reklamu

Jihokorejský gigant před nedávnem potvrdil, že svůj chystaný smartphone Galaxy S9 a S9+ představí na konci února v rámci veletrhu Mobile World Congress 2018, který se bude konat ve španělské Barceloně. Tímto krokem se vzepře zaběhlému pravidlu, kdy svou vlajkovou loď vždy představoval zhruba o měsíc později. Proč tomu tak však tentokrát je?

Veletrh Mobile World Congress je proslulý tím, že je pro mnohé společnosti jasnou volbou pro představení jejich vlajkových lodí a právě kvůli tomu jej Samsung k představení té své nevyužívá. Mnohem raději si totiž pár týdnů počká a představí jej pěkně v klidu s tím, že je veškerá pozornost upřena právě na něj. Letošek ale bude výjimkou. Nemyslete si však, že Samsung své smýšlení přehodnotil. To jen jeho konkurenti začali pomalu “odpadat”.

Soupeři odpadají

Donedávna se počítalo s tím, že se na Mobile World Congress představí i nová vlajková loď LG G7 Sony či Huawei. Ani jeden z těchto velikánů však s představením svého nového stroje, kolem kterého bude chtít minimálně pro letošek stavět své portfolium telefonů, nepředstaví. Jedinou konkurencí pro jihokorejský Galaxy S9 tak bude nejspíš Nokia, Motorola a Lenovo se svými modely střední třídy. Ty však logicky pozornost z nadupaného modelu z dílen Samsungu na svou stranu nepřevrátí.

Těžko v tuto chvíli říci, jaké důvody za zrušením záměru představit svou vlajkovou loď u konkurentů Samsungů stojí. V úvahu připadá například to, že nechtějí být modelem Galaxy S9 zastíněni a též si raději počkají na vhodnější příležitost. Možné však je i to, že své modely zkrátka jen nestihli připravit. Tak či tak si musí jihokorejští představitelé Samsungu mnout ruce. Volné pódium pro svého krasavce totiž pravděpodobně úplně nečekali. Snad nás tedy svým modelem nezklamou.

Galaxy-S9-render-Benjamin-Geskin FB

Zdroj: etnews

Dnes nejčtenější

.