Zavřít reklamu

Není žádným tajemstvím, že vládcem výrobců OLED displejů je již řadu let jihokorejský Samsung a své místo si nekompromisně drží. Aby si jej ještě více pojistil a ukázal, že je jeho vliv v OLED průmyslu nezpochybnitelný, začal v červnu minulého roku plánovat výstavbu obří supertovárny, ve které by své OLED displeje vyráběl. Jak se však zdá, z plánu nakonec sešlo.

Velkolepý výrobní komplex měl vyrůst v provincii Asan v Jižní Koreji jakožto součást tamního velkého výrobního komplexu. Jihokorejský gigant již měl dokonce hotový investiční plán a s trochou nadsázky se dá říci, že stačilo už jen kopnout do země. Právě k poslednímu kroku se však Samsung neměl a podle nejnovějších zpráv to vypadá, že ani mít nebude. Svou obří investici totiž prý kvůli obavám z vývoje globálního trhu se smartphony minimálně odložil.

Odejde od Samsungu jeho hlavní odběratel? 

Jak už jsem psal v předchozím odstavci, na vině je podle všeho především nejistá situace na světovém trhu se smartphony. Ten se sice ubírá směrem k OLED displejům a dá se předpokládat, že by mnozí výrobci jakožto dodavatele vyberou právě Samsung, není však jisté, jak by se tento zájem vyvíjel v následujících letech. Ani nyní není totiž zájem o displeje tak obří, aby Samsung výrobu bez větších problémů nezvládal. Jediným hlavním odběratelem je totiž konkurenční Apple, který se však chce od Samsungu alespoň částečně odtrhnout.

Americká společnost odebírá od Samsungu displeje pro svůj iPhone X, který je v mnoha ohledech přelomový. Již poměrně dlouho se však spekuluje o tom, že se Apple chce od Samsungu odtrhnout a poslední jeho kroky naznačují, že k tomu nemá úplně daleko. Jeho vedení totiž již nějaký pátek jedná s konkurenčními výrobci OLED displejů, kteří by si z obří zakázky na OLED displeje, kterou doposud držel v rukou právě Samsungu, také rádi nějaké sousto utrhli.

Uvidíme, jak se tedy celá situace ohledně výstavby nové továrny na OLED displeje v následujících týdnech či měsících vyvine. Faktem však je, že by se mohla tato několikamiliardová investice ve finále Samsungu sakramentsky nevyplatit a to i přesto, že OLED displeje budou ještě nějakou chvíli ve smartphonech využívány.

samsung-building-silicon-valley FB

Zdroj: sammobile

Témata: , ,

Dnes nejčtenější

.