Zavřít reklamu

Říká se, že úspěšný člověk či společnost se pozná podle toho, že jej nebo jí začne někdo napodobovat. Pokud by toto přísloví skutečně platilo, stal by se po loňském roce Samsung suverénně nejúspěšnějším a nejlepším výrobcem smartphonů. Jeho telefony totiž posloužily jako předloha k okopírování konkurenčními společnostmi nejvícekrát ze všech.

Světový trh se smartphony roste po celém světě neuvěřitelnou rychlostí ale jeho tempo udává jen hrstka výrobců, která si jej mezi sebou rozděluje. Pokud se tedy chtějí v tomto nehostinném podnebí menší a začínající společnosti nějakým způsobem prosadit, pokusí se o to kopírováním některých úspěšných smartphonů technologických gigantů. A právě Samsung je pro ně nejčastější obětí.

Nejvíce klonovaným modelem se v loňském roce stal Galaxy S7 Edge, na jehož záda dýchal jeho bratříček Galaxy S7 a mladší Galaxy S8+. Výrobci se však nebáli pustit ani do kopírování “véčkových” Galaxy W2016 a W2017, které jsou však na výrobu rozhodně o něco složitější. Mezi nejkurióznější kopie modelů od Samsungu pak patří bezesporu Galaxy S9, který ještě ani nevyšel ale už svou kopii dostal.

samsung-cloned-2017-720x363

Samsung je suverénní na všech frontách

A jak si vlastně klony Samsungu vedly ve světě čísel? Poměrně suverénně. Ze zprávy společnosti Antutu totiž vyplývá, že ze všech kopírovaných smartphonů tvořily kopie od Samsungu neuvěřitelných 36 %. Na druhém místě se pak umístily zkopírované modely od Applu, které byly zastoupeny pouze necelými 8 %, třetí pak skončilo Xiaomi s necelými 5 %. Samsung je tak zcela suverénně mezi kopírujícími společnostmi nejoblíbenější. Nejspíš se však není čemu divit. Jeho telefony jsou totiž celosvětově opravdu oblíbené a díky systému Android se dají napodobit opravdu věrohodně, což se například o Applu a jeho systému iOS rozhodně říci nedá.

Tak či tak je kopírování telefonů poměrně velkým problémem a to i pro samotné uživatele. Kvalita těchto kopií totiž bývá v některých případech opravdu tristní, což samozřejmě ohrožuje jejich bezpečnost. Ani soukromí však nemusí být u kopií telefonů zcela v pořádku. Pokud tedy nad koupí nového smartphonu přemýšlíte, rozhodně si raději připlaťte za originál.

fake Galaxy S8

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.