Zavřít reklamu

Příchod nového Samsungu Galaxy S9 se nezadržitelně blíží a to znamená jen jediné – úniků různých detailů o tomto telefonu raketově přibývá. Poté, co jsme se před pár dny dozvěděli poměrně zajímavé informace z krabičky chystaného modelu, máme dnes jedinečnou možnost prozkoumat detailněji fotoaparát.

Již před nějakým časem jsme vás informovali o tom, že bychom se mohli u nových vlajkových lodí dočkat možnosti natáčet zpomalený záběr při 1000 fps. Ačkoliv jsme neměli tuto informaci krom tvrzení zdroje čím podložit, Samsung na svém webu zveřejnil poměrně zajímavé informace o novém senzoru pro fotoaparát, kterými tuto možnost nepřímo potvrzuje. Nový senzor by totiž měl díky svému speciálnímu složení ze tří vrstev zvládat nahrát zpomalené Full HD video se 480 fps. V ideálním případě bychom se tak mohli při obyčejném HD skutečně výrazně přiblížit k tisíci snímků (přesněji 960 fps – pozn. red.) za vteřinu, což by z nového Galaxy S9 udělalo jeden z mála mobilních telefonů na trhu, které super zpomaleným videem disponuje.

Zaostřování nikdy nebylo lehčí

Krom skvělých zpomalených záběrů, které by měly být možné natáčet i dlouhodobě na rozdíl od některých konkurenčních smartphonů, by pak měl senzor přinést i znatelně rychlejší zaostřování fotoaparátu. Samsung totiž na své stránce uvádí, že je snímač schopen velmi přesně odhadnout vzdálenost k rychle se pohybujícím objektům a to i za nepříznivého světla. Zaostřování by tak mělo být daleko rychlejší a tím pádem i jednodušší.

Ačkoliv nemůžeme se zcela stoprocentní jistotou potvrdit, že se skutečně těchto vychytávek u nového Galaxy S9 dočkáme, je jejich příchod velmi pravděpodobný. Stránka, která tyto informace obsahovala, totiž z webu Samsungu bleskurychle zmizela, čímž jihokorejský gigant nepřímo potvrdil, že jsou tyto informace zatím tajné. Přiřazujeme si se však ke správnému modelu? Nechme se překvapit.

Galaxy-S9-render-Benjamin-Geskin FB

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.