Zavřít reklamu

Infinity displej všech tří loňských vlajkových modelů od Samsungu je bezesporu nádherný a design s minimálními rámečky vítáme s plnou náručí. Spolu s tím ale přišlo i jedno značné negativum – displej je při pádu telefonu na zem náchylnější na prasknutí více než kdykoli předtím. Právě proto je dobré vsadit na další ochranu v podobě tvrzeného skla. Osobně mám dobrou zkušenost se skly PanzerGlass, které sice spadají o kategorie těch dražších skel, ale za to jsou kvalitní. Nedávno si PanzerGlass vysloužil zajímavé prvenství, když představil speciální edici svých skel, která vznikala ve spolupráci se slavným fotbalistou Cristianem Ronaldem. Edice PanzerGlass CR7 nám dorazila i do redakce, a tak se na ně v dnešní recenzi podíváme a shrneme si jeho klady i případné zápory.

V balení kromě skla najdeme již tradičně zvlhčený ubrousek, hadřík z mikrovlákna, samolepku pro odstranění posledních smítek prachu a také návod, ve kterém je postup instalace skla popsaný i v češtině. Aplikace je pak velice jednoduchá a zvládne ji i naprostý začátečník. Sklo jsem měl na svém Galaxy Note8 nalepené během několika vteřin a během lepení jsem nezaregistroval jediný problém. Prostě jen displej očistíte, ze skla sloupnete fólie, přiložíte na displej a zatlačíte. Tím máte hotovo.

Výhodou skla jsou zaoblené hrany, které kopírují křivky okrajů displeje. Škoda jen, že sklo nesahá až k samotným okrajům panelu, a to jak k hornímu i spodním, tak i k postranním, kde chrání jen část zaobleného displeje. Na druhou stranu si myslím, že k tomu dánská firma PanzerGlass měla dobrý důvod. Právě díky tomu lze sklo použít i v kombinaci s bytelným ochranným obalem.

Podobně potěší i další vlastnosti. Sklo je o něco tlustší, než tomu bývá u konkurence – konkrétně jeho tloušťka činí 0,4 mm, z čehož vyplývá, že je o 20 % tlustší než běžná ochranná skla. Zároveň je také až 9krát tvrdší oproti běžným sklům. Benefitem je i menší náchylnost na usazování otisků prstů, která je zajištěna speciální oleofóbní vrstvou pokrývající vnější část skla.

Exkluzivitou edice PanzerGlass CR7, která nám přišla do redakce, je značka fotbalisty spolu s jeho jménem aplikovaná speciální metodou přímo na sklu. Zajímavostí ovšem je, že značka je viditelná jen pokud je zhasnutý displej. V momentě, kdy displej rozsvítíte, tak se značka vlivem podsvícení displeje zneviditelní. Jak přesně efekt vypadá, si můžete prohlédnout v galerii níže, kde najdete fotografie jak zhasnutého, tak i rozsvíceného displeje. V 99 % případů skutečně není značka vidět, ale pokud například fotíte tmavou scénu, tak ji zahlédnete, stává se to však sporadicky.

Sklu PanzerGlass není v moc co vytknout. Problém nenastává dokonce ani při používání nového domovského tlačítka, které je citlivé na sílu stlačení – i to skrze sklo funguje bezproblémově. Uvítal bych snad jen trochu více zbroušené hrany, jejichž ostrost je cítit při provádění gesta pro vytáhnutí panelů na okraji. Jinak je ale PanzerGlass skvěle zpracované a pochválit musím hlavně snadnou aplikaci. Pokud jste navíc fanoušci Cristiana Ronalda, pak je pro vás tato edice jako dělaná.

Note8 PanzerGlass CR7 FB

Dnes nejčtenější

.