Zavřít reklamu

Pokud sledujete svět techniky trochu více do hloubky, určitě vám neunikla aféra týkající se společnosti Apple. Ta totiž do aktualizace svého operačního systému iOS přidala software pro správu napájení, který má zajišťovat bezproblémový chod telefonu bez rizika vypnutí, které může nastat v souvislosti se stárnoucí baterií a její neschopností dodávat určitou energii konstantně. Apple se však o této novince zapomněl svým uživatelům zmínit a přiznal ji až po poměrně silném tlaku pár dní před Vánoci.

Jeho přiznání spustilo obrovskou vlnu kritiky, která neustává ani nyní. Na hlavu Applu se sesunula spousta žalob od nespokojených zákazníků, kteří se jeho chováním cítí podvedeni a žádají ho o nějakou kompenzaci. Ve stínu těchto událostí se však začalo čile spekulovat o tom, zda se k podobným krokům neuchylují i ostatní výrobci smartphonů v čele se Samsungem. Záměrným zpomalováním starších modelů by totiž mohly tyto společnosti své uživatele nenápadně nutit k tomu, aby svůj telefon vyměnili a na účty společností zaslali další a další peníze.

Podobné spekulace jihokorejský Samsung prakticky ihned po přiznání Applu vyvrátil a své zákazníky ujistil, že v žádném případě podobné funkce ve svých smartphonech nemá. Před pár dny se však o něm začalo ve spojitosti znovu mluvit. Italské úřady ho prý totiž začali z podobných praktik vyšetřoval, což samozřejmě vyvolalo spoustu otázek.

Jihokorejský gigant se však dnes opět proti podobným tvrzením ohradil. Trvá si totiž za tím, že do svých softwarů žádné “snižovače” výkonu nedává. Ve svém oficiálním prohlášení dokonce uvedl, že s italskými úřady plně spolupracuje a své jméno chce díky tomu co nejrychleji očistit. Starosti z toho, že by se váš smartphone po nějaké aktualizaci razantně zpomalil, tak mít podle všeho nemusíte. Snad nás však Samsung nevodí za nos a nesnaží se svůj prohřešek nenápadně zamést pod koberec. Pokud by se totiž za nějaký čas italské obvinění potvrdilo, mohlo by to pro něj mít nedozírné následky.

Samsung-vs-Apple

Zdroj: nikkei

Dnes nejčtenější

.