Zavřít reklamu

Umělá inteligence je v posledních letech na velkém vzestupu a tak není divu, že nalezla své nepostradatelné místo i v mobilních telefonech. Ty jsou díky ní schopny zvládat velké množství různých operací, které posunou jejich využitelnost zase o nějaký ten krůček dále. Jelikož jsou však požadavky na funkce telefonu rok od roku vyšší, musí se i umělá inteligence výrazně zlepšovat. A přesně na tom Samsung podle nejnovějších informací intenzivně zapracoval.

Zdroje portálu Korea Herald prozradily, že se jihokorejští inženýři blíží mílovými kroky dokončení speciálního AI čipu, čili jakéhosi mozku umělé inteligence, který umožní telefonu zvládat daleko více operací založených právě na umělé inteligenci za zlomek času. Samsung se tak připojí ke konkurenčnímu Huawei. Jeho čip Kirin 970 totiž speciální jednotku pro umělou inteligenci využívá u vlajkových lodí. V úvahu tak přichází možnost, že se nového AI čipu dočkáme i u chystaného Galaxy S9, který nám Samsung představí už na konci února.

Doposud pokulhával

Těžko v tuto chvíli říci, zda jsou tyto informace pravdivé či nikoliv. Jelikož však Samsung v minulých letech na poli umělé inteligence spíše tápal zatímco mu jeho konkurenti svými inovacemi utíkali na míle daleko, jeho snaha o stažení jejich náskoku novým AI čipem je poměrně pravděpodobná. Jak už jsem totiž uvedl v úvodním odstavci, umělá inteligence je na vzestupu a její potenciál v telefonech je opravdu obrovský. Nechme se však překvapit. Ačkoliv je totiž představení letošní vlajkové lodi poměrně blízko, existuje stále několik neobjasněných vlastností.

1470751069_samsung-chip_story

Související články

Dnes nejčtenější

.