Zavřít reklamu

V posledních měsících se mnoho výrobců smartphonů snaží krom zvýšení výkonu telefonů, zlepšení fotoaparátu či prodloužení výdrže jeho baterie i o minimalizaci rámečků kolem displeje, čímž dotykový panel smartphonu o pár procent zvětší. Doposud však téměř všichni narazili na jeden zásadní problém – senzory a reproduktor v horní části displeje. Právě toto místo je totiž prakticky nemožné jakýmkoliv způsobem zmenšit a zatímco si smartphone bez fyzického domovského tlačítka na spodku displeje dokážeme bez problému představit, chybějící senzory z horní části displeje bychom tak snadno jistě nepřekousli. Vypadá to však, že se Samsung snaží najít pro tento problém uspokojivé řešení.

Na portálu LetsGoDigital se objevil zajímavý patent, který si před nedávnem Samsung zaregistroval. Celá myšlenka této novinky spočívá v tom, že by Jihokorejci veškeré potřebné senzory zapustili jednoduše do OLED displeje, čímž by jeho plochu znatelně zvětšili. Nevznikly by tak totiž žádné nevzhledné výřezy, který můžeme vidět například u konkurenčního iPhonu X. Jedinou kaňkou na kráse tohoto telefonu by totiž bylo jen pár kulatých černých míst s jedním podlouhlým reproduktorem, které by displej “obtékal”.

Podobně by pak mohl Samsung vyřešit i domovské tlačítko na spodní části displeje. Pokud by jej totiž chtěl zachovat, s jeho zapuštěním by nejspíš problém též nebyl. Jelikož však jeho poslední modely dostaly do vínku pouze softwarové tlačítko, je vcelku pravděpodobné, že bychom jej nalezli i u takto řešeného modelu.

Ačkoliv vypadá tento patent opravdu zajímavě, těžko v tuto chvíli říci, zda se jej ve skutečnosti dočkáme. Technologické společnosti si totiž podávají každý rok spousty podobných patentů, ze kterých spatří světlo světa jen pouhá hrstka. Každopádně by byl takto řešený displej smartphonu ohromně zajímavý a výrazným způsobem by se přiblížil úplnému ideálu – displeji přes celou přední stranu telefonu bez veškerých rušivých elementů.

Samsung Galaxy all screen phone FB

Související články

Dnes nejčtenější

.