Zavřít reklamu

Ačkoliv se Samsungu podařilo vloni vytvořit rekordní zisk, nemůže označit rok 2017 jako úspěšný na všech frontách. Na některých důležitých trzích se smartphony se mu totiž absolutně nedařilo a pokud se bude tento scénář opakovat i v roce letošním, mohl by mít Samsung zaděláno na pořádné problémy.

Jedním z velmi důležitých trhů s chytrými telefony je bezesporu v lidnaté Číně. Tamní kupní síla je totiž obrovská a její ovládnutí přináší do kas společností nemalé peníze. Samsungu se tu však bohužel prodeje nedaří. Situace je dokonce natolik vážná, že se ani jeden z jeho modelů neumístil v desítce nejprodávanějších smartphonů za rok 2017, což je s ohledem na vloni vydané modely opravdu zvláštní. Prosadit se totiž nepodařilo jak vlajkovým lodím Galaxy S8, S8+ či fenomenální Note8, tak ani levným modelům určených převážně pro chudší obyvatelstvo.

exhibiti-1

Bylo by však bláhové si myslet, že se prodeje smartphonů od Samsungu v letošním roce otočí o 180 stupňů. Tamní trh je totiž zaplaven levnými a velmi výkonnými smartphony, se kterými se zatím nemůže jihokorejský gigant rovnat. Respektive, rovnat se s nimi bez problému může, tak nízkou cenu jako konkurence však s téměř stoprocentní jistotou nenabídne. Nevyjasněnou otázkou však zůstává, proč nejdou na odbyt ani jeho vlajkové lodě. V žebříčku, který vidíte nad tímto odstavcem, je totiž jasně patrné, že si Číňané libují v konkurenčních iPhonech, které jsou však cenově zhruba na stejné, ne-li vyšší úrovni.

Snad se tedy podaří Samsungu zavčas zareagovat a vymyslet strategii, která mu pomůže odrazit se ode dna. Ztráty na čínském trhu jsou totiž pro každou společnost velmi špatné a v dlouhodobém horizontu se rozhodně nevyplácí.

cina-samsung-fb

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.