Zavřít reklamu

Samsung v Číně pořád tápe. Ani jeden z jeho telefonů se vloni nedostal do TOP 10 nejprodávanějších

Ačkoliv se Samsungu podařilo vloni vytvořit rekordní zisk, nemůže označit rok 2017 jako úspěšný na všech frontách. Na některých důležitých trzích se smartphony se mu totiž absolutně nedařilo a pokud se bude tento scénář opakovat i v roce letošním, mohl by mít Samsung zaděláno na pořádné problémy.

Jedním z velmi důležitých trhů s chytrými telefony je bezesporu v lidnaté Číně. Tamní kupní síla je totiž obrovská a její ovládnutí přináší do kas společností nemalé peníze. Samsungu se tu však bohužel prodeje nedaří. Situace je dokonce natolik vážná, že se ani jeden z jeho modelů neumístil v desítce nejprodávanějších smartphonů za rok 2017, což je s ohledem na vloni vydané modely opravdu zvláštní. Prosadit se totiž nepodařilo jak vlajkovým lodím Galaxy S8, S8+ či fenomenální Note8, tak ani levným modelům určených převážně pro chudší obyvatelstvo.

Bylo by však bláhové si myslet, že se prodeje smartphonů od Samsungu v letošním roce otočí o 180 stupňů. Tamní trh je totiž zaplaven levnými a velmi výkonnými smartphony, se kterými se zatím nemůže jihokorejský gigant rovnat. Respektive, rovnat se s nimi bez problému může, tak nízkou cenu jako konkurence však s téměř stoprocentní jistotou nenabídne. Nevyjasněnou otázkou však zůstává, proč nejdou na odbyt ani jeho vlajkové lodě. V žebříčku, který vidíte nad tímto odstavcem, je totiž jasně patrné, že si Číňané libují v konkurenčních iPhonech, které jsou však cenově zhruba na stejné, ne-li vyšší úrovni.

Snad se tedy podaří Samsungu zavčas zareagovat a vymyslet strategii, která mu pomůže odrazit se ode dna. Ztráty na čínském trhu jsou totiž pro každou společnost velmi špatné a v dlouhodobém horizontu se rozhodně nevyplácí.

Zdroj: sammobile

Diskuze

    S největší pravděpodobností se nejedná o technický problém ale o politicko-ekonomický, a to s podtextem konkurence na asijském kontinentu. To Samsung těžko ovlivní respektivně na to nemá nástroje jak to změnit.

    Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články