Zavřít reklamu

Chytré telefony dnešní doby jsou sice výkonné, nabízí obří displej a mnohdy i povedený design, ovšem na druhou stranu jsou mnohem křehčí a tím i náchylnější na pády, než staré telefony z doby před deseti lety. Drtivé většině z nás se tak již povedlo některých ze svých telefonů poškodit, nejčastěji mu rozbít displej. To si uvědomuje i Samsung a proto nyní v Česku spouští novou službu Mobile Care, což je ve své podstatě pojištění proti náhodnému poškození telefonu.

Samsung Mobile Care se aktuálně vztahuje na vybrané smartphony od Samsung, konkrétně jimi jsou loňské a předloňské vlajkové modely Galaxy S7, S7 edge, S8, S8+ a Note8. Pojištění se sjednává na dva roky přímo při koupi telefonu nebo do 30 dnů od nákupu, a to za předpokladu, že doposud nedošlo k žádnému poškození daného telefonu.

Jako zákazník si můžete sami zvolit, jak pojistné zaplatíte – buďto jednorázově za celé 2 roky nebo měsíčně po dobu 24 měsíců. V případě jednorázové platby je částka stanovena na 3 399 Kč, u pravidelných splátek pak platba činí 159 Kč měsíčně. Jednoduchými počty pak dospějete k závěru, že jednorázová cena vychází o pár stovek výhodněji. Pojistné se sjednává prostřednictvím těchto webových stránek nebo skrze aplikaci Samsung Members. V případě, že si pořízení služby Samsung Mobile Care rozmyslíte, máte do 14 dnů od uzavření pojistné smlouvy právo na odstoupení.

Se službou Samsung Mobile Care jsou telefony chráněny proti náhodnému poškození, které omezuje funkci smartphonu, včetně poškození displeje. Jako majitel telefonu máte během dvouletého pojistného období nárok na likvidaci 2 pojistných událostí. Velkou výhodou služby je, že veškeré opravy budou provádět vždy jen autorizovaní technici Samsungu za použití originálních dílů. Využitím autorizovaných servisních středisek Samsungu také znamená, že zákazník opravou neriskuje ztrátu standardní záruky na výrobek. Zákazník bude mít během opravy v autorizovaném servisním centru rovněž možnost využít odborných konzultací v celé šíři produktového portfolia, které poskytují proškolení experti zákaznických center (zástupci autorizovaných servisních partnerů Samsung). Pojistným partnerem služby je Allianz Global Assistance.

Samsung Mobile Care FB

Definice náhodného poškození:

Ve stanoveném čase a na místě, kdy pojištěný produkt přestane pracovat normálně a jeho funkčnost nebo jeho bezpečnost je ovlivněna kvůli chybám při manipulaci s ním, kapalině nebo vnějším událostem, které jsou nepředvídatelné a neúmyslné (pokud není vyloučeno v čl. 3 Pojistných podmínek). To zahrnuje:

  • Poškození obrazovky: fyzická poškození, jako je prasknutí nebo rozbití obrazovky, která ovlivňují funkčnost produktu a jsou omezena na součásti potřebné k upevnění trhlin nebo prasklin, a zadní sklo, jako je skleněné/plastové plátno, LCD a senzory upevněné na obrazovce.
  • Jiné škody: škody způsobené neúmyslným únikem kapaliny do nebo na pojištěném produktu a jakékoli fyzické poškození, ke kterému může dojít, kromě poškození obrazovky, bránící přístupu k softwaru mobilního zařízení nebo možnosti nabíjení.
  Samsung Mobile Care
 Cena služby (pojistné) 3 399 Kč jednorázově nebo 159 Kč měsíčně po dobu 24 měsíců
 Poplatek za vyřízení pojistné události 1 999 Kč (jednorázová částka, kterou platí koncový zákazník přímo u servisního partnera při fyzické opravě)
 Poškození krytá pojištěním Náhodná poškození
 Telefony Galaxy S7 / S7 edge / S8 / S8+ / Note8
 Počet pojistných událostí krytých pojištěním 2 pojistné události během 24 měsíců trvající pojistné doby
 Způsoby platby Celá částka předem nebo měsíčně
 Lhůta na odstoupení od pojistné smlouvy se zárukou vrácení 100 % částky při jednorázové platbě 14 dní od uzavření pojistné smlouvy
 Možnost pořízení služby po koupi telefonu do 30 dnů
 Čekací lhůta před likvidací první pojistné události 0 dní
 Přenositelnost ANO (pouze v případě jednorázové platby)

Související články

Dnes nejčtenější

.