Zavřít reklamu

Zatímco nám únik krabičky chystaného Galaxy S9 před pár dny prozradil pár poměrně zajímavých informací, kapacitu baterie jsme se z ní bohužel nedozvěděli. Jelikož se však chystá Samsung svou novou vlakovou loď vypustit již poměrně brzy, s čímž souvisí i celá řada různých certifikací a potvrzení v zemích po celém světě, lze si tuto důležitou informaci zjistit i tímto způsobem. Právě certifikace u brazilského telekomunikačního institutu ANATEL nám totiž přesnou kapacitu baterie prozradila.

Podle brazilského certifikátu, který Samsung obdržel již na konci loňského roku, bychom se měli dočkat u letošního Galaxy S9 baterie s kapacitou 3000 mAh, což je stejná hodnota jako u loňského Galaxy S8. Navýšení kapacity, o kterém se v minulých týdnech čile spekulovalo, tak s největší pravděpodobností nepřijde. Jedinou možností, jak docílit vyšší kapacity baterie, je koupě “pluskové” verze Galaxy S9, která by se měla představit s baterií o velikosti 3500 mAh, tedy též shodnou s tou z jeho staršího bratříčka. Jelikož je však u “pluskové” verze logicky i o něco větší displej, žádného obřího prodloužení výdrže baterie se nejspíš nedočkáte.

samsung-galaxy-s9-battery-capacity

Takto by mohl chystaný Galaxy S9 vypadat:

Pokud jste však po dočtení předchozích řádků začali smutnit, že je baterie pořád nedostatečně velká, nezoufejte. Čipsety, které jihokorejský gigant do nových vlajkových lodí použije, by totiž měly být co se spotřeby týče zase o nějaké to procento šetrnější, tudíž by měla být i výdrž telefonu o něco málo lepší. Na podrobnější testy si však budeme muset ještě pár týdnů počkat. Naštěstí je ale představení nových smartphonů za rohem a čeká nás již za zhruba pět týdnů. Snad nás tedy “devítková” řada nadchne alespoň tak, jak se to povedlo té loňské.

Galaxy-S9-render-Benjamin-Geskin FB

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.