Zavřít reklamu

Už dávno neplatí, že by se valná většina produktů různých světových společností vyráběla v Asii. Za poslední roky totiž náklady na výrobu a práci vzrostly i na tomto kontinentu a společnostem tak nezbývá nic jiného, než přesunout své fabriky někam jinam. Mnohdy je pro ně totiž tento krok i díky zákonům dané země daleko výhodnější a ačkoliv je vyjde tamní práce o nějaký ten dolar dráž, vrátí se jim to například na daňových úlevách či podobných benefitech. Podobný případ zažil před rokem i Samsung.

Jihokorejský gigant začal zhruba před rokem uvažovat o tom, že by mohl díky nástupu Donalda Trumpa do funkce prezidenta USA vytvořit ve Spojených státech svůj první výrobní závod. Této myšlenky se nakonec přidržel a v červnu loňského roku svůj záměr postavit v Jižní Karolíně svou továrnu, do které investuje zhruba 380 milionů dolarů, potvrdil. Tehdy by si jen málokdo pomyslel, že se Samsungu podaří svůj projekt dokončit v dohledné době. Opak byl však pravdou a americký závod spouští půl roku po zahájení výstavby komerční výrobu.

V dalších letech ještě povyroste

Obří továrna se rozprostírá na ploše čtrnácti tisíc metrů čtverečních a skládá se ze dvou velkých výrobních hal a montážní linky s dvaceti lisy. V těchto prostorách našlo práci více než 800 zaměstnanců, jejichž hlavním úkolem je výroba praček a různých komponentů k nim. V závodě je též zaměstnanci balí a chystají k přepravě zákazníkům po celém USA.

Ačkoliv je už nyní americký výrobní závod opravdovým kolosem, Samsung jej hodná v následujících letech ještě solidně rozšířit. Do roku 2020 totiž plánuje vytvořit zhruba dalších 200 pracovních míst, což si bude samozřejmě žádat rozšíření stávajícího závodu. Obyvatelé z okolí si tak na nedostatek pracovních míst rozhodně stěžovat nemohou.

samsung-building-silicon-valley FB

Zdroj: sammobile

Témata: , , ,

Dnes nejčtenější

.