Zavřít reklamu

V průběhu celého minulého roku se často spekulovalo, že buď Samsung nebo jeho hlavní konkurent Apple představí smartphone se čtečkou otisků prstů v displeji. Ačkoli obě společnosti na technologii skutečně pracovali, nakonec se integrace snímače do displeje ani jedné z nich nepodařilo. Vzápětí se tak z čista jasna vynořilo čínské Vivo, které naznačilo, že představí první smarpthone se čtečkou otisků v displeji. Nakonec se tak skutečně stalo a Vivo přivezlo svůj téměř dokončený telefon na CES 2018.

Telefon si tak mohli vyzkoušet i redaktoři zahraničních magazínů, mezi kterými nechyběl ani Vlad Savov z The Verge. Ten svou první zkušenost s telefonem, potažmo s čtečkou otisků v displeji, zaznamenal i ve formě videa, jenž si můžete pustit níže. Redaktor v něm uvádí, že čtečka funguje naprosto bezproblémově a působí futuristicky. Její jedinou nevýhodou je rychlost. Kapacitní senzory v dnešních telefonech reagují skutečně bleskově, a tak snímač ve smartphonu od Vivo může působit z hlediska odezvy jako krok zpět. Kompenzuje to však fakt, že je snímač umístěný displeji, což přináší nespočet výhod.

Vivo pro svou čtečku využilo novou technologii od Synpatics. Konkrétně se jedná o optický snímač, který je schopný naskenovat otisk i skrze sklo resp. displej. Se Synaptics na této technologii pracoval v minulosti i Samsung, ale nakonec se mu nepodařilo čtečku v displeji dostat do takové fáze, aby byla použitelná pro koncové uživatele. Nicméně za tu dobu Synpatics svůj Clear ID, jak technologii nazývá, posunul zase o kousek dál, a tak se očekává, že během tohoto roku jej do svých vlajkových modelů integrují i další společnosti, mezi kterém by se mohl zařadit právě i Samsung.

Vivo in-screen fingerprint scanner FB

zdroj fotografií: cnet

Dnes nejčtenější

.