Zavřít reklamu

Ačkoliv se jihokorejský Samsung a kalifornský Apple tváří jako nesmiřitelní rivalové, ve skutečnosti by jeden bez druhého jen stěží existovaly. Není totiž žádným tajemstvím, že je Samsung pro Apple nadmíru důležitým dodavatelem komponentů pro jeho iPhony, které si samozřejmě nechá od jablečné společnosti náležitě zaplatit. Ve výsledku tak Samsung těží prakticky z jakéhokoliv prodejního úspěchu či neúspěchu svého konkurenta. V případě úspěchu totiž vydělá díky svým displejům i on, v případě neúspěchu pak zase prodá více svých smartphonů. A přesně toto pravidlo se potvrdilo i letos na podzim.

Jablečná společnost pořádá své věhlasné konference obvykle na začátku září a ve druhé polovině tohoto měsíce pak spouští prodeje svých nových produktů. Letos tomu však tak úplně nebylo. Většina produktů se sice na pultech obchodů těsně před koncem září objevila, ten nejočekávanější však byl teprve ve výrobě. Právě problematická výroba nového iPhonu X způsobila Applu nemalé vrásky na čele a zahájení jeho prodejů odsunula až na začátek listopadu. Velká prodleva od představení se však na prodejích iPhonů ve světě svým způsobem podepsala.

Samsung je pro mnohé jasná volba

Mnohým zákazníkům se nechtělo na nový telefon čekat celé dva měsíce a proto začali hledat adekvátní náhradu. A hádejte, jaké modely padly těmto zákazníkům nejvíce do oka. Pokud hádáte, že Galaxy S8 a Note8, trefili jste se. Jihokorejský gigant totiž zaznamenal právě v měsících před zahájením prodejů iPhonu X nárůst prodejů svých vlajkových lodí. Například ve Velké Británii vzrostl jeho podíl za téměř tříměsíční čekání na iPhone X o skoro až neuvěřitelných 7,1 %. Po zahájení prodeje sice podíl ze skvělých 37, 5 % padl na 34,8 %, i tak si vedl Samsung v této zemi velmi dobře a svými prodeji potvrdil obavy mnoha analytiků, že Apple na pozdní prodejů iPhonu X doplatí.

Jak jsem však uvedl v úvodním odstavci, Samsungu je s trochou nadsázky prakticky jedno, zda se bude jeho konkurentovi dařit či nikoliv. Přísun peněz od něj je totiž opravdu skvělý a jen za displeje a další komponenty pro iPhony X údajně utržil více než za prodeje všech svých modelů Galaxy S8. Tak či tak však zůstává vládcem světového trhu se smartphony i nadále.

Galaxy Note 8 vs iPhone X

Zdroj: sammobile

Související články

Dnes nejčtenější

.