Zavřít reklamu

Patříte mezi tu sortu lidí, která si u každého jídla počítá z nějakého důvodu výživové hodnoty? Pak vás následující řádky nejspíš velmi potěší. Na veletrhu CES 2018, který se koná v těchto dnech v Las Vegas, totiž Samsung ukázal, jak skvělou pomocnicí může být jeho chytrá asistentka Bixby i při těchto úkonech.

Použití Bixby na spočítání kalorií v jídle je velmi jednoduché. Stačí, když ji zaktivujete a prostřednictvím Bixby Vision jí “ukážete”, co máte zrovna na talíři skrze váš fotoaparát. Bixby si veškerý obsah talíře následně azanalyzuje a pomocí své umělé inteligence vypočítá, kolik kalorií váš talíř obsahuje. Krom toho, že si díky analýze vašeho talíře pomocí Bixby uděláte představu o tom, kolik kalorií zhruba spořádáte, získáte díky synchronizaci dat do služby Samsung Health přehled i o tom, kolik kalorií v jídle přijímáte dlouhodobě a díky tomu můžete svůj jídelníček upravit.

Na ostrou verzi si ještě chvíli počkáme

Novinka je zatím ve fázi testování a to, kdy ji Samsung vypustí do světa, ještě nevíme. Určitě je však velmi zajímavé a pro mnoho uživatelů přínosná. Ačkoliv musíme brát informace získané přes tuto analýzu s určitou rezervou protože je každý pokrm připravován trochu jinak a kvůli tomu má i jiné kalorické hodnoty, pro hrubý odhad v situacích, kdy není čas řešit nějaké přesné výpočty, rozhodně stačí. A kdo ví, třeba se Samsungu podaří postupem času dotáhnout téměř k dokonalosti. Vše ukáže až čas.

bixby-calorie-count-feature

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.