Zavřít reklamu

Před necelými třemi měsíci jste si u nás mohli přečíst článek, že Samsung vyvíjí alternativní technologii pro pro svou novou generaci prémiových televizorů. Kupodivu jihokorejský gigant byl rychlejší, že mnozí očekávali a včera na veletrhu CES 2018 představil svou první televizi, která je založena na nové technologii MicroLED. „The Wall“, jak Samsung televizor označil, má obří uhlopříčku 146 palců a už na první pohled působí skutečně luxusním dojem.

Samsung sice v poslední době propaguje především svou QLED technologii, která má rozhodně co nabídnout. Nicméně zdá se, že budoucnost prémiových televizorů tkví v nové MicroLED technologii. Ta s OLED sdílí mnoho vlastností, včetně diod emitující světlo, což znamená, že každý jednotlivý pixel svítí samostatně a není tak potřeba žádného dalšího podsvícení. Zmíněné diody jsou ale v případě MicroLED technologie výrazně menší, což se ve výsledku odráží nejenom tenčím panelu oproti OLED, ale také na produkci, která je snazší a tím i rychlejší.

The Wall je tak vůbec první modulární MicroLED televizor na světě. Modulární proto, že jeho velikost a tím i tvar lze upravit podle potřeb zákazníka. Televizi je tedy možné poskládat přesně podle svých preferencí, tedy aby například sloužila jako plocha pro prezentování nebo zobrazování nějakého obsahuje, či prostě jako klasická TV do obývacího pokoje. K modulárnímu designu ještě přispívají  téměř nulové rámečky. Zároveň je televizor schopný poskytnout skvělý barevný gamut, objem barev a dokonalou černou.

Samsung však nespecifikoval, kolik modulů se bude prodávat v jenom balení. Stejně tak neprozradil, z kolika kousků je poskládaný předváděcí televizor na CESu. Víme jen, že společnost odhalí podrobnější informace při celosvětovém spuštění prodejů letos na jaře.

Samsung The Wall MicroLED TV FB
Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.