Zavřít reklamu

Před pár dny jsme vás informovali o tom, že začal Samsung postupně uvolňovat novou verzi systému Android 8.0 Oreo na první telefony. Vypadá to sice, že se nové verze systému jako první dočkají majitelé phabletů Galaxy Note8, loňské vlajkové lodě Galaxy S8 a S8+ však budou nejspíš následovat vzápětí. Právě rok staré modely Galaxy S8 měly alespoň podle beta verzí dostat velmi zajímavou novinku. Samsung však nakonec od její implementace upustil.

V betách systému Oreo 8.0 pro obě “osmičky” objevili někteří uživatelé v nastavení přepínač, který aktivoval funkci Dolby Atmos, tedy zjednodušeně zvukový software, který vytváří věrohodnější zážitek a celkově lepší dojem z přehrávaného zvuku. Ačkoliv se tato funkce v mnoha telefonech neobjevuje, je mezi uživateli obecně velmi oblíbená a využívaná. Není se tak čemu divit, že se na ní mnoho uživatelů Galaxy S8 začalo těšit a brát její příchod za hotovou věc. To však byla chyba.

Před pár dny se na novinku v nastavení zaměřili beta testeři ve Velké Británii. Novinka je totiž na první pohled zaujala, po jejím spuštění se však žádné zlepšení zvuku nedostavilo. Na tuto věc proto začali poukazovat u britského vedení Samsungu v domnění, že se jedná o chybu. Samsung jim však odpověděl, že se o chybu nejedná a Dolby Atmos se u Galaxy S8 či S8+ neobjeví. Rok starý model se tak po bok iPhonu X, Nokie 6 či Lenova Phab 2 opět v tomto ohledu nezařadí.

Ačkoliv není pro majitele loňských “osmiček” tato zpráva zrovna dvakrát radostná, dává nám solidní naději, že se této vychytávky dočkáme u chystaného Galaxy S9. Proč by jej totiž Samsung do svého systému dával, když by pro něj nenašel v žádném telefonu využití? Uvidíme.

Samsung Galaxy S8 Home Button FB

Zdroj: gsmarena

Související články

Dnes nejčtenější

.