Zavřít reklamu

Ačkoliv je Samsung především předním výrobcem telefonů, televizí a další spotřební elektroniky, v jeho dílnách vznikají i projekty daleko zajímavější. Podle nejnovějších informací se dokonce Samsungu podařilo vytvořit speciální chytrý dres pro holandské rychlobruslaře, kterým by měl pomoci zkvalitnit trénink.

Holandský Samsung již dlouhou dobu sponzoruje dva tamní nejlepší rychlobruslaře Sjinkie Knegta a Suzanne Schulting, kteří se již za pár měsíců objeví i na olympiádě v Pyeongchangu. A aby byli jeho svěřenci v závodech co nejúspěšnější, vytvořil jim ve spolupráci s jejich trenérem speciální chytrá oblek. Ten obsahuje široké spektrum různých senzorů, díky kterým má pak trenér ve svém telefonu veškeré důležité informace o svých závodnících. Podle nich pak upravuje tréninkový režim a radí jim, co zlepšit, aby byl jejich výkon co možná nejkvalitnější.

Trenér s nimi může komunikovat na dálku 

Velkou výhodou tohoto dresu je i to, že je schopen některé trenérovy pokyny sportovcům sdělit dokonce i za jízdy na dálku. Pokud se totiž trenérovi nezdá například to, jakým způsobem projíždí závodníci roviny či začátky, velmi jednoduše je upozorní vibracemi na zápěstí. Díky tomu může trénink probíhat daleko plynuleji.

Přestože je použití podobné technologie ve světě poměrně unikátní a moc často se s ní nesetkáváme, může být pro sportovce opravdovým přínosem. Nechme se tedy překvapit, zda se v budoucnu podobné vychytávky rozšíří více a přípravu sportovců posunou zase o úroveň výš.

samsung-smartsuit-1-720x405

Zdroj: samsung

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější

.