Zavřít reklamu

O procesoru, který se chystá Samsung vložit do svých nových modelů Galaxy S9 a Galaxy S9+ jsme toho v minulých týdnech a měsících slyšeli poměrně hodně. Až dnes nám však tento klenot jihokorejský gigant oficiálně představil a my tak máme jedinečnou možnost zjistit, jak silným srdcem bude novinka, která se na trh dostane již za pár měsíců, disponovat. Čipset už je navíc podle slov Samsungu v masové výrobě.

Exynos 9810, jak svůj procesor Samsung označil, by měl být podle jeho ztělesněním rychlosti, energetické účinnosti a vysokého výkonu. Velmi důležitou součástí je i neuronový engine, který bude mít na starosti například rozpoznávání lidí a objektů na fotografiích či strojové učení s umělou inteligencí.

Samotný čip se bude skládat ze čtyř úsporných a čtyř vysoce výkonných jader. Ty by měly dosahovat taktu 2,9 GHz. Pro běžného uživatele je asi nejzajímavější informací to, že by měl nový procesor dosahovat na jedno jádro dvakrát většího výkonu než letošní modely s Exynosem starší generace. Na více jader by pak měl loňský model letošní Exynos překonat o slušných čtyřicet procent.

Bezpečnost zaručena 

Součástí procesoru je i samostatná bezpečnostní enkláva, která bude shromažďovat veškeré citlivé osobní údaje včetně těch potřebných pro autentizaci. Nový Galaxy S9 by měl totiž přijít s daleko kvalitnějším skenerem obličeje a oční duhovky, což však s sebou samozřejmě přináší i větší množství potřebných osobních dat, která by pak mohla být třetí stranou při jejich získání nějakým způsobem zneužita.

Uvidíme, jak tedy nový čipset chystané modely Galaxy S9 pozvedne. Již před nedávnem se totiž objevily první benchmarky, které jeho výkon odhalují. Ten sice není vůbec špatný, na konkurenční A11 Bionic, který vkládá Apple do svých letošních iPhonů však výrazně ztrácí. Na druhou stranu je však porovnávání čipu od Applu a od Samsungu podobné porovnání jablek s hruškami. Obě společnosti totiž využívají své čipy rozdílně, tudíž jsou tabulková čísla ve výsledku nicneříkající.

Exynos-9810 FB

Související články

Dnes nejčtenější

.