Zavřít reklamu

Jestli něčím Samsung na jaře loňského roku krom krásných Infinity displejů jeho Galaxy S8 a S8+ zaujal, byl to bezesporu dok DeX. Tento chytrý dok totiž promění váš smartphone v osobní počítač, na kterém zvládnete bez problému mnoho úkonů. Potřebujete k tomu však monitor, klávesnici a myš, ke kterým DeX připojíte. A právě to by se mohlo příchodem druhé generace této zajímavé vychytávky částečně změnit.

Jihokorejský gigant si před pár dny zaregistroval ochrannou známku “DeX Pad”, která víceméně existenci nového doku potvrzuje. To, jak bude vypadat a jaké funkce přinese, však zatím bohužel stoprocentně nevíme. Již nějakou dobu se ale spekuluje o tom, že by měl fungovat na principu klasické bezdrátově nabíjecí podložky. Díky tomu by mohl být telefon napojený na DeX Pad využíván například jako větší trackpad či dokonce jako klávesnice. Teoreticky by si tak mohli uživatelé při lehčích úkonech vystačit pouze s podložkou, telefonem a připojeným monitorem. V úvahu však připadá i možnost, že se mobilní telefon položený na podložce promění v dotykový panel rozšiřující nabídku znaků či ovládání, který známe z MacBooků Pro od Applu pod názvem Touch Bar.

Takto vypadá nynější verze DeX:

Uvidíme, s čím na nás tedy nový Galaxy S9 se svým DeX Padem nakonec vyrukuje. Upgradů, které by mohl nynější DeX obdržet, je totiž poměrně mnoho. Není však na druhou stranu celková myšlenka osobního počítače vytvořeného ze smartphonu přes speciální podložku již překonanou, když například konkurenční Huawei Mate 10 a Mate 10 Pro zvládá většinu funkcí DeXu jen po propojení monitoru přes USB-C kabel? Těžko říci.

Samsung DeX FB

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.