Samsung záměrně nezpomaluje telefony se starší baterií tak jako Apple

Pokud pravidelně sledujete dění v technologickém světě, pak vám jistě neuniklo, že krátce před Vánoci vyplula na povrch kauza o zpomalování starších modelů iPhonů ze strany Applu. Kalifornský gigant tak činí u telefonů s opotřebovanou baterií. Důvodem je prý zajištění menšího zatížení baterie, která by nemusela při vysokém výkonu dodat dostatečné množství energie pro komponenty, což by vedlo k samovolným restartům. Apple úmyslné zpomalování nakonec přiznal, a tak mnohým okamžitě naskočila otázka, zda něco podobné nedělají i ostatní výrobci. Samsung proto na sebe nenechal dlouho čekat a podal oficiální prohlášení, ve kterém uklidňuje všechny své příznivce.

Samsung všechny ujistil, že za žádných okolností softwarově neomezuje výkon procesorů u telefonů se starší a opotřebovanou baterií. Výkon by měl být stejný po celou dobu životnosti telefonu. Samsung se ještě nechal slyšet, že jeho baterie mají dlouhou životnost díky několika bezpečnostním opatřením a softwarovým algoritmům, které jsou využívány jak během používání, tak i nabíjení.

Oficiální prohlášení Samsungu:

“Kvalita produktů byla a vždy bude nejvyšší prioritou společnosti Samsung. Zajišťujeme prodlouženou životnost baterií mobilních zařízení prostřednictvím vícevrstvých bezpečnostních opatření, které zahrnují softwarové algoritmy, které řídí proud baterie a dobu nabíjení. Výkon CPU neredukujeme prostřednictvím aktualizací softwaru po celou dobu životnosti telefonu.”

Na Apple se valí žaloby

O záměrném zpomalování starších iPhonů aktualizacemi softwaru se spekulovalo již řadu let. Až nyní ale uživatelé zjistili, že snížený výkon souvisí se starší baterií – jakmile baterii vyměnili, telefon rázem podával rapidně vyšší výkon. Apple se tak po pár dnech k celé kauze vyjádřil a uvedl na pravou míru, že ke zpomalení dochází z důvodu zamezení samovolných restartů. Přirozenou degradací baterií klesá i jejich výkon a pokud by si procesor při zpracování náročnějších operací řekl o maximální zdroje, aby dosáhl nejvyššího možného výkonu, telefon by se samovolně vypnul.

Celý problém však tkví v tom, že Apple o snižování výkonu své uživatele neinformoval. Fakt přiznal až když se veřejnost začala celému incidentu věnovat. Především právě z tohoto důvodu se na giganta z Cupertina okamžitě sesypaly žaloby ze všech stran, jejichž autoři mají za cíl jediné – vysoudit statisíce až miliony dolarů.

Diskuze

  Ne, Samsung záměrně neaktualizuje Android ve starších zařízeních tak jako Apple 😀

  Reagovat

  No pořád lepší, než dostat aktualizaci, která bude telefon zpomalovat… To může udělat fakt jen Apple…

  Reagovat

  No nedělám si žádné iluze o tom, že dřív, nebo později se dozvíme o nějaké pikantní aférce například ze strany Google.
  Tím mám na myslisli jejích prémiové zařízení NEXUS, popřípadě jeho nástupce PIXEL s čistým Androidem.
  tzv. a s prominutím “kurvítka” do svých výrobků v různých zařízeních denní potřeby dávají dnes potajmu snad všichni výrobci všeho.
  Vzpomeňme si například na nedávnou aféru s Diselgate a manipulaci se sowtvare ohledně emisí. Je to přece jen kšeft a né zrovna malý, takže pár milionů pokuty se mnohdy vyplatí riskovat.

  Jsem rád, že Samsung volí naprosto odlišnou strategii než Apple, protože po kazdé aktualizaci je můj telefon mnohem rychlejší než předtím… Nedokážu si představit, ze by aktualizace můj telefon zpomalovaly…

  Reagovat

  Oba giganti prodavaji predrazene mrchy. Kdyz Samsung od dob S3 konecne vyladil system,aby to nebyla usekana potvora. Zacal bouchat,posledni modely jsou designove skvosty,ale to proste nestaci. No a powerbanky vznikly bez tak jen kvuli tomu aby si uzivatele nechutne predrazeneho Applu mohli rict,dneska preziju online do vecera. 😀 A ted kdyz se konecne iphone dozije vecera,tak vam mobil za 25 litru po pul roce zpomali aby nedochazelo k udajnym restartum. Takze jen kupujte. 😉

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět