Zavřít reklamu

Dánská společnost DALI Speakers působí na trhu již od roku 1983 a přesto si dovolím říct, že Čechům a Slovákům se prozatím vyhýbá. K nám do redakce se nyní dostal produkt DALI Katch, který se do tuzemských obchodů dostává v posledních týdnech. DALI Katch se ve světě prodává již nějaký ten pátek, dokonce více než rok a tak jsem se před tím, než jsem jej vůbec poprvé zapnul, podíval na zahraniční recenze. Když jsem našel hodnocení nejuznávanějších hifi médií na světě, ve kterých reproduktor dosahoval hodnocená okolo 90 %, říkal jsem si, že to může být nejen kvalitou, ale i skvělým marketingem. Jakmile jsme však našel několik desítek recenzí na Amazonu, kde přidávají hodnocení přímo uživatelé, byl jsem překvapen, že je průměrné hodnocení od uživatelů ještě vyšší než od hifi magazínů. Zkrátka to vypadá, že každý, kdo měl kdy možnost Dali Katch vyzkoušet nebo si jej zakoupil, je z něj nadšený. Pojďme se tedy podívat jak dopadne v našem testu a zda se skutečně jedná o nejlepší bezdrátový reproduktor, který jsme kdy testovali.

Oficiální produktové snímky:

První, co se dostaví okamžitě po vybalení z krabice, je přesně to, co chcete, aby se dostavilo. Pocit, že si za svých deset tisíc korun domů přinášíte kus skvěle zpracovaného, robustního a uspokojivě těžkého reproduktoru. I přes to všechno je Dali Katch stále dobře přenosný. Když jej však postavíte na stůl, máte z něj zkrátka skvělý pocit a to od váhy, přes zpracování až po design. Co se právě designu týká, ten je podobný BeoPlay A2 od Bang&Olufsen, ovšem skutečně jen svým tvarem. V balení kromě samotného reproduktoru najdete také látkový obal pro snadné přenášení, nabíječku a pak trojici adaptérů pro různé typy zásuvek.

Dali Katch v sobě integruje kožené poutko na přenášení, které najdete na boční straně u těla reproduktoru. Jakmile však přijde jeho čas můžete jej snadno vysunout a repráček za něj přenášet. Dalším zajímavým prvkem jsou pochopitelně tlačítka, která se nachází na horní straně reproduktoru a můžete je používat pro změnu hlasitosti, zapnutí/vypnutí reproduktoru, spárování s Bluetooth a také pro změnu ekvalizéru.

DALI-Katch-tlacitka

Právě toto nenápadné tlačítko je velmi zajímavé. Nefunguje totiž tak, že byste si přepínali mezi desítkami předvolených nastavení v rámci ekvalizéru podobně jako u iPhonu. Tlačítkem totiž přepínáte mezi dvojicí režimů. Zatím co jeden slouží pro poslech v momentě, kdy je Dali Katch umístěn na stole nebo uprostřed místnosti, druhý využijete v momentě, kdy reproduktor umístíte poblíž stěny, jenž následně používá k odrazu zvuku. Za zmínku stojí i čtveřice diod okolo umístěných okolo power tlačítka, které informují o probíhajícím procesu párování, o změně hlasitosti a pak hlavně o zbývající úrovni baterie.

O zvuk samotný se starají dva reproduktory s výkonem 25W, které pohání Class-D zesilovač. Samozřejmostí jsou pak také dva bassové reproduktory, které mají rozměr téměř 9cm.  Zvuk můžete do reproduktoru dostat buď pomocí Bluetooth 4.0 s aptX nebo pomocí 3.5mm jack konektoru, případně pomocí USB konektoru. Pro snadné spárování se smartphonem je připraveno NFC. Uvnitř samotného DALI Katch najdete samozřejmě také baterii a to ne ledajakou. Dokáže totiž díky svým 2600 mAh přehrávat hudbu nepřetržitě až 24 hodin, přičemž nabití na 100 % trvá pouze dvě hodiny.

Zvukově je na tom DALI Katch skutečně skvěle. Po zapnutí a spuštění první skladby jsem ani nevěřil, že bezdrátový reproduktor může hrát tak dobře. Samozřejmě je to dáno i jeho rozměry a faktem, že se jedná o jeden z těch dražších kousků, ale vyladit jeho zvukovou stránku se opravdu povedlo. Překvapily mě především basy, které jsou příjmně výrazné, ale skutečně jen tehdy, kdy výrazné být mají, ne při kterémkoli hlubším tónu. Jestliže ale jste příznivci hip-hopového žánru, pak si skladby tohoto typu s DALI Katch rozhovně vychutnáte. I výšky a středy jsou skvělé vyvážené a po zvukové stránce není moc co reproduktoru vytknout. Berte však na vědomí, že DALI Katch srovnávám s bezdrátovými reproduktory v dané cenové kategorii, kde bezesporu patří mezi špičku.

Výhodou reproduktoru je i jeho hlasitost, která dosahuje až do překvapivých hodnot. Abych se přiznal, tak jsem se doma odvážil jen jednou jedinkrát na pár sekund vyzkoušet, jak maximálně nahlas je schopný hrát, protože pak si můžete být jisti, že vaši skladu uslyší u sebe doma i všichni sousedé z domu. Jestliže tedy budete chtít ozvučit zahradní party nebo větší oslavu narozenin, s DALI Katch to nebude jediný problém.

Resumé

DALI Katch má určitě čím zaujmout. Jeho cenovka je sice vyšší, ale po zvukové a designové stránce se rozhodně povedl. Reproduktor se hodí jak na pracovní stůl, tak i na jakýkoli jiný nabýtek například do obývacího pokoje. Určitě neudělá ostudu ani na růtných akcích, kam jej můžete snadno přenést díky koženému poutku. Potěší také poměrně slušný výdrž baterie a doba nabíjení. Navíc DALI Katch díky integrované baterii a USB portu poslouží i jako powerbanka pro smartphone nebo jiné zařízení. Naopak nevýhodu vidím v absenci tlačítek pro pozastavení a přeskočení skladby (dopředu i zpět), to vše musíte obstarat přes připojený mobil.

DALI-Katch-FB

Dnes nejčtenější

.