Zavřít reklamu

Bylo by bláhové si myslet, že má Samsung nejvyšší podíl na trhu se smartphony jen díky svým vlajkovým lodím a pár dalším modelům, jejichž cena se bez problému přehoupává přes deset tisíc korun. Tím, čím Samsung některé uživatele přitahuje, jsou totiž modely s cenovkami daleko nižšími. Právě díky nim jsou totiž prodeje jeho modelů tam, kde jsou. A právě jednu takovou vlaštovku nám brzy jihokorejský gigant též představí.

Pokud jste z našeho webu namlsaní hardwarovými specifikacemi a krásným designem modelů Galaxy S9 a Galaxy A8, nejspíš vás tímto článkem trochu zklameme. Jihokorejský gigant totiž brzy představí jejich o něco chudšího bratříčka – model Galaxy J2 (2018), tedy nástupce stávajícího modelu.

Displej neoslní

Podle uniklých informací se od svého staršího bratříčka příliš neliší. I on bude totiž vyroben z plastu a bude vážit něco okolo 150 gramů. Do vínku pak dostane SuperAMOLED displej, který však svým rozlišením 960 x 540 rozhodně nikoho neoslní. Na rozdíl od nových vlajkových lodí si však udrží poměr stran 16:9 a jeho přední strana nepřijde o klasická fyzická tlačítka.

Co se týče hardwaru, i ten vás nejspíš příliš nenadchne. Pod kapotu totiž dostane procesor Snapdragon 425 s taktem 1,4 GHz, kterému bude zdatně sekundovat 1,5 GB RAM paměti a 16 GB vnitřního úložiště. To pak půjde samozřejmě dále rozšiřovat pomocí microSD karet. Za zmínku rozhodně stojí i Bluetooth 4.2, 8 MPx zadní a 5 MPx přední fotoaparát. Baterii, která dostala kapacitu 2600 mAh, si pak dobijete klasickým microUSB portem. V telefonu pak poběží Android 7.1.1 Nougat.

Jelikož hardware telefonu ničím neoslní, i cena bude díky tomu poměrně nízká. Podle uniklých informací by měl totiž tento telefon v Rusku stát méně než 8000 rublů, což odpovídá zhruba 2900 Kč, což není na chytrý telefon s touto výbavou vůbec špatné. Pokud se tedy po něčem “klasičtějším” poohlížíte a nejste zrovna náročný uživatel, mohli byste být s chystaným J2 (2018) velmi spokojeni. Prohlédnout si jej budete moci nejspíš již první měsíce příštího roku.

galaxy j2 pro fb

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.