Zavřít reklamu

Když představil jihokorejský Samsung na začátku tohoto roku nový Galaxy S8 a S8+ s Infinity displejem, značné množství lidí se obávalo, jak si na telefon bez klasického fyzického tlačítka celý svět zvykne. Samsung však přesně na tento problém při jeho vývoji myslel a vnukl mu v místě, kde dřív bývalo fyzické tlačítko, plochu dotykovou na tlak. Díky ní tak mohli mít uživatelé pocit, že o klasické tlačítko zcela nepřišli.

Člověk by si myslel, že se k podobnému kroku Samsung uchýlí i v případě nového Galaxy A8 a A8+, které před pár dny s Infinity displejem též představil. Návod k obsluze nových “áček” však tuto skutečnost vyvrací. Respektive, o možnosti přizpůsobování tlakové citlivosti na místě po fyzickém tlačítku vůbec nehovoří. Absence této vychytávky je však bezesporu škoda. Jihokorejský gigant totiž mohl i své další telefony od konkurence touto lehkou úpravou pěkně odlišit. Namísto toho z nich však udělal spíše klasické “androidy”, u kterých jsou obyčejná softwarová tlačítka poměrně typickým jevem.

V tuto chvíli není jasné, co Samsung k nepoužití této zajímavé náhrady za fyzické tlačítko vedlo. Spekuluje se však o nedostatku místa, které implementaci zabránilo či úspora výrobních nákladů. Tak či tak bude pro nové uživatele přechod z fyzického tlačítka na softwarové nejspíš poměrně nepříjemná a na změnu si budou muset nějakou chvíli zvykat. Nejsme si však úplně jisti, jestli je to u telefonu začínajícím na 12 999 korunách zcela šťastné.

galaxy a8 fb

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.