Zavřít reklamu

Pokud sledujete jihokorejský Samsung již delší dobu, určitě jste zaznamenali, že jeho podíl na trhu se smartphony rok od roku stoupá. To je zapříčiněno hlavně širokým portfóliem jeho produktů, ze kterého si vybere takřka každý, a též cenou, která je u mnoha modelů velmi příznivá. Tento trend pak podle analytické společnosti Strategy Analytics brzy upadne a jihokorejského giganta čeká pozvolný pád.

Odborníci ze Strategy Analytics jsou přesvědčeni, že podíl na trhu klesne z nynějších 20,5 % na “pouhých” 19,2 % hlavně kvůli tomu, že si zákazníci nacházejí čím dál více cestu ke konkurenčnímu Applu. Jablečná společnost však není to jediné, čeho by se měl Samsung obávat. I menší čínští výrobci smartphonů, kteří jsou schopni vyrábět skvělé smartphony za zlomek ceny, totiž podstatnou část podílu Samsungu ukrojí. Ostatně, přesně před tím Samsung varují i přední světoví analytici. “Zatímco chytré telefony s operačním systémem iOS nemají v jistém ohledu konkurenty, telefony s Androidem jsou v situaci úplně jiné. Samsung se tak bude muset připravit na vzestup menších čínských výrobců, kteří se začínají pomalu chystat na výrobu prémiových telefonů srovnatelných s jeho vlajkovými loděmi,” řekl analytik působící na univerzitě v Soulu.

Podobnou situaci Samsung mockrát nezažil

Samsung tak zažije situaci, která v jeho dlouhodobé výrobní historii smartphonů nastala pouze jednou. Krizovým rokem, kdy podíl Samsungu lehce poposkočil dolů, byl rok 2016 a aféra s vybuchujícími Galaxy Note 7. Jihokorejský gigant musel kvůli tomu zastavit výrobu a všechny své síly upřít na vyřešení této komplikace.

Uvidíme, jak se tedy Samsung s poklesem podílu na trhu se smartphony vyrovná. Vzhledem k tomu, že jsme se již letos dočkali pár změn v jeho vedení, které by mu měly zajistit větší svižnost při reakcích na změnu poptávky a celkově pružnější fungování, se však žádné drama očekávat nedá. První místo si totiž na trhu ještě nějaký ten pátek stoprocentně udrží a bude jen na něm, zda jej bude svými produkty pohodlně kontrolovat či se nějakým povedeným kouskem katapultuje zpět na pro ostatní nedosažitelné mety.

samsung-budova-FB

Zdroj: koreaherald

Dnes nejčtenější

.