Zavřít reklamu

Ani dnes vás neochudíme o pravidelnou dávku novinek o chystaném Samsungu Galaxy S9. Jeho představení se totiž kvapem blíží a logicky tak přibývá i různých úniků a informací, které se dostanou na světlo světa. Díky tomu tak již známe například výsledky benchmarku většího modelu Galaxy S9+.

O tom, že se minimálně v modelech pro USA objeví čipsety Snapdragon 845 od Qualcommu není prakticky pochyb. Jedná se totiž o nejpokročilejší čipsety, který kdy Qualcomm vyrobil a nový Galaxy S9 by se měl díky nim stát opravdovým velikánem ve světě smartphonů s Androidem. Již delší dobu se totiž hovoří o tom, že si tento čipset Samsung na první měsíce exkluzivně přivlastní a v telefonech jiných značek se hodně dlouho neobjeví. Podle výsledků z benchmarku však výkon nových Galaxy S9 až tak úchvatný nebude.

galaxy s9 benchmark

Tak jako každý rok vidíme i u chystaných Galaxy S9 slušný nárůst ve skóre, které překovalo loňské modely o zhruba 400 bodů na jedno jádro a o 2000 bodů na více jader. Skóre 2422, respektive 8351 však přesto něčím, co by nám vyloženě vyrazilo dech, není. Pokud bychom totiž porovnávali nový Galaxy S9+ s letošními iPhony, které dostaly do vínku skvělý procesor A11 Bionic, zjistíme, že dosahuje v testu na jedno jádro oproti iPhonu 8 polovičních výsledků, test více jader pak vyhrál letošní iPhone 8 o zhruba dva tisíce bodů. Nutno však podotknout, že podobná čísla nám o výkonu telefonů až tolik nevypoví. Jedná se totiž o dvě zcela odlišné platformy, které fungují úplně jinak. Bodová ztráta nových Galaxy S9+ tak nemusí vůbec o ničem vypovídat.

Krom zajímavých benchmarkových výsledků máme nyní potvrzeno i to, že se u nového Galaxy S9 dočkáme 6 GB RAM paměti a operačního systému Android 8.0 Oreo. Další detaily nám však bohužel benchmark neprozradil.

Uvidíme, jaké informace vyplují na světlo světa v následujících týdnech. Jelikož se však čas Samsungu rychle krátí, dá se očekávat solidní smršť úniků. Ostatně, i sám Samsung je proslulý tím, že si s utajováním svých projektů příliš hlavu neděla a čas od času ne nějaké malé faux pas neodpustí.

Galaxy-S9-render-Benjamin-Geskin FB

Zdroj: phonearena

Související články

Dnes nejčtenější

.