Zavřít reklamu

Ačkoliv jsme ještě donedávna počítali s tím, že si duální fotoaparát užijeme u obou verzí chystaného Galaxy S9, vše bude nakonec pravděpodobně jinak. Před pár dny jsme vás totiž informovali o tom, že se Samsung rozhodl touto vychytávkou obdarovat jen větší z dvojice nových telefonů a na duální fotoaparátu u menšího modelu si tak minimálně rok počkáme. Tento fakt dnes potvrdil i únik fotografií.

Na uniklých fotografiích zad telefonu, které můžete vidět pod tímto odstavcem, je jasně patrné, že výřez je určen pouze pro fotoaparát klasický. Na první pohled je sice poměrně velký, jihokorejský gigant však do něj musí krom fotoaparátu napasovat i čtečku otisků prstů, která si žádá poměrně velký prostor. Na druhou čočku tak již ve výřezu nezbude místo.

galaxy-s9-back-panel-leak-720x509

Těžko říci, proč se Samsung rozhodl svou menší a kompaktnější variantu nové vlajkové lodi o duální fotoaparát připravit. Teoreticky by se mohlo jednat o jakousi úsporu, díky které bude telefon pro běžné zákazníky dostupnější, protože jeho cena nevyletí kvůli duálnímu fotoaparátu nahoru. Je však také možné, že se chce Samsung v následujících letech zaměřit spíše na telefony s větším displejem a tohle je první krok, jak k tomu značnou část uživatelů jeho vlajkových lodí přinutit. Není ale vyloučeno ani to, že se duální fotoaparát do menšího modelu zkrátka nevešel a kvůli zachování stávajícího designu telefonu od něj musel Samsung upustit.

Ač je zjištění, že se duálního fotoaparátu u klasické verze Galaxy S9 nedočkáme, poměrně špatná zpráva, víme nyní alespoň to, že si užijeme lepší přístup ke čtečce otisků prstů. Její přesunutí pod fotoaparát totiž výrazně zlepší její dostupnost na zádech telefonu, která byla doposud vcelku mizerná. Na druhou stranu na ní však Samsung u nového Galaxy S9 úplně nevsází a své zákazníky se snaží přesvědčit spíše k autentizaci pomocí skenu obličeje či oční duhovky. Je tedy možné, že se u tohoto modelu setkáváme s touto technologií naposledy.

Nechme se tedy překvapit, s čím na nás Samsung příští rok nakonec vyrukuje. Ačkoliv je vcelku pravděpodobné, že se duálního fotoaparátu skutečně u menšího modelu nedočkáme, vsázet na to stoprocentně nemůžeme. Jasno nám do celé záhady vnese až sám Samsung.

galaxy s9

 

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.