Zavřít reklamu

Zdá se, že představení nových modelů z řady Galaxy A je již opravdu na spadnutí. Jihokorejský gigant totiž již na svůj web nahrál manuál, který má uživatelům těchto telefonů pomoci s prvotním seznámením. Díky tomuto kroku tak máme jedinečnou možnost o nových Galaxy A8 a A8+ zjistit prakticky vše důležité.

Milovníci selfie, zbystřete

Jednou z nejzajímavějších novinek je dvojitý přední fotoaparát, který je u smartphonů spíše raritou. Díky duální kameře na přední straně tak budou uživatelé moci fotit portrétové fotografie pomocí funkce Live Focus. Pokud tedy milujete selfie fotografie, můžete začít jásat.

V telefonu samozřejmě naleznete i chytrou asistentku Bixby. Samsung se však u tohoto modelu neuchýlil k vytvoření speciálního fyzického tlačítka na boku telefonu, kterým ji spustíte. Jelikož ale vyvolalo toto tlačítko u některých uživatelů spíše rozporuplné až negativní reakce, nejspíš nikomu na „áčkových“ telefonech chybět nebude.

Manuál učinil konec spekulacím i ohledně Infinity displeje. Ten totiž nové modely skutečně dostanou. Nutno však podotknout, že jsou alespoň na první pohled co se velikosti rámečků týče oproti modelům S8 či Note8 lehce chudými příbuznými. I tak však vypadá telefon opravdu parádně.

Snímač otisků prstů nahmatáte jinde

Jak jste si asi již všimli, mírnou obměnou prošla i záda telefonu. Snímač otisků prstů je totiž nově umístěn pod čočkou fotoaparátu, což by mělo zajišťovat daleko lepší dostupnost a celkově příjemnější používání. Je sice trochu škoda, že se jej Samsungu nepodařilo implementovat do displeje (na tom ostatně u tohoto modelu ani nepracoval), i toto zlepšení však vidíme velmi rádi. Díky změně umístění na “áčkových” modelech jsme se navíc poměrně jisti tím, že se podobného upgradu dočkají i chystané Galaxy S9 a S9+.

Celý telefon dostane zprvu do vínku systém Android 7.1.1 Nougat, aktualizace na novější Oreo na sebe však nejspíš nenechá dlouho čekat. Dřív než vyjdou modely Galaxy S9 jej však s téměř stoprocentní jistotou nedostanou.

Na závěr potěšíme všechny milovníky hudby a sluchátek. Klasický jack, který totiž většina z nich využívá, v telefonu zůstává a nenutí tak uživatele k používání redukcí či bezdrátových sluchátek, jako tomu je u Applu.

A co vy? Jste z nových Galaxy A8 a A8+ spíše nadšeni, nebo u vás převládají obavy? Určitě se o to s námi podělte do komentářů.

Galaxy A5 2018 FB

 

Související články

Dnes nejčtenější

.