Zavřít reklamu

Jste přesvědčeni o tom, že jsou letošní modely Samsungu Galaxy S8, S8+ či Note8 o mnoho lepší volbou než konkurenční Apple iPhone X? Nejste sami. Organizace Consumer Reports, která se specializuje na nezávislé hodnocení produktů, díky kterému si pak následně mohou udělat běžní spotřebitelé svůj vlastní názor, je totiž stejného názoru.

Zpráva, kterou organizace zveřejnila, shrnuje hlavní aspekty, které by mohly budoucí majitelé modelu od Applu či Samsungu ocenit. Odborníci se tak při testování zaměřili na celou škálu vlastností od výdrže baterie či kvality displej, přes provedení až po to, jaký telefon je náchylnější na prasknutí po pádu. Pojďme si tedy výsledky porovnávání stručně představit.

Jasného vítěze byste hledali marně

Již na úvod musíme podotknout, že bylo celé porovnávání poměrně vyrovnané a zcela jasného vítěze, který by svou konkurenci přejel suverénním způsobem, neurčilo. Zatímco totiž iPhone X vládne kategorii pro telefon s nejlepším fotoaparátem na světě a jeho Face ID funguje velmi spolehlivě, je oproti telefonům Galaxy S8 a Galaxy Note8 daleko náchylnější na rozbití a i výdrž jeho baterie je v porovnání s modely od Samsungu daleko horší. Právě to je však podle Consumer Reports tím rozhodujícím faktorem a pomyslnou misku vah proto naklonil na stranu Samsungu. Jedním dechem však dodává, že je nový iPhone X skutečně velmi zajímavý telefon a pro fanoušky Applu je velkým krokem kupředu. Oproti starším modelům totiž vyniká opravdu skvělými vlastnostmi displeje a zcela novým způsobem zabezpečení.

Ačkoliv je tedy hodnocení více nakloněno na stranu Samsungu, je potřeba jej brát se značnou rezervou. Porovnávání modelů obou společností s sebou totiž přináší mnoho úskalí a ve výsledku nejde stoprocentně říci, jaký model je skutečně lepší. Když k tomu navíc přičteme zprávy Consumer Reprots z minulých let, které upřednostňovaly před novými inovativními modely telefony o rok starší jen kvůli tomu, že nabízeli uživatelům například vyměnitelnou baterii či přístupnější slot na microSD kartu, je hodnota zprávy Costumer Reprots víceméně jasná. Mnohem zajímavější však bude, až se na pultech obchodů objeví chystaný Galaxy S9, který má být pro iPhone X tím největším konurentem. Podaří se mu ze souboje s konkurentem odnést prvenství, či jej překoná rok starý Galaxy S8? Uvidíme.

Galaxy S8

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.