Zavřít reklamu

Oblíbili jste si stanici DeX, díky které proměníte svůj telefon v počítač? Pak vás následující řádky určitě zaujmou. Podle nejnovějších informací bychom se totiž mohli při představení nového Galaxy S9 dočkat i přepracované stanice DeX, která by nabídla jejím uživatelům daleko větší možnosti.

Podle některých zdrojů dostane nová stanice název DeX Pad a Samsung jí vyrobí v černé barvě. Její hlavní zbraní by měla být možnost vložený telefon, tedy nejspíše Samsung Galaxy S9, proměnit na touchpad, díky kterému budete celý počítač ovládat. V případě potřeby však touchpad bez problému přepnete na klávesnici, díky čemuž vám odpadne potřeba mít tyto dva důležité ovládací prvky při sobě.

Dočkáme se přepracovaného způsobu připojení?

Touchpad a klávesnice v telefonu by však znamenaly pro vývoj nového DeXu poměrně velkou výzvu. Telefon je totiž potřeba zapojit fyzicky přes USB port, což by právě v případě klávesnice, která by byla používána při položení telefonu naležato, znamenalo celkově přepracovat nynější připojování telefonu. To, jakým způsobem chce Samsung tento problém vyřešit, však známo není.

Takto vypadá nynější DeX:

V tuto chvíli je těžké říci, zda se této novinky skutečně dočkáme či zda se jedná o pouhý výplod fantazie některého “ověřeného” zdroje. Doposud jsme se totiž s žádnými informacemi, které by příchod této novinky naznačovali, nesetkali a ani v patentech, které Samsung poměrně často registruje, nic podobného nenajdeme.

Sasmung DeX FB

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.