Zavřít reklamu

Ačkoli vlajkové modely Samsungu se mohly funkcí rozpoznání obličeje pochlubit mezi prvními na trhu, ve skutečnosti se tato nová autentizační metoda dostala do podvědomí uživatelů až před necelými třemi měsíci s příchodem iPhonu X a jeho Face ID. Jak se dalo očekávat, ostatní výrobci se okamžitě inspirovali a už začínají nasazovat stejné funkce i do svých smarptonů. Zářným příkladem je i zbrusu nový smartphone S2 Pro od společnosti UMIDIGI, která bez ostychu okopírovala nejenom funkci, ale i její název. S2 Pro tedy nabízí funkci zvanou Face ID, ovšem samotný telefon je pětkrát levnější než iPhone X.

Pokud odmyslíme zmíněné Face ID, má se i tak telefon rozhodně čím pochlubit. Nabízí totiž 6palcový displej s FHD+ rozlišením (2160 x 1080 pixelů) chráněný ochraným sklem Corning Gorilla Glass 4, obří baterii s kapacitou 5100 mAh, která podporuje rychlé nabíjení, nebo třeba zadní duální fotoaparát (13 MP + 5 MP) a 16-megapixelový přední fotoaparát. Na zádech telefonu pod duálním fotoaparátem se pak nachází i čtečka otisků prstů.

Uvnitř telefonu tiká osmijádrový procesor Helio P25 s taktem jádra 2,6 GHz a grafickým procesorem Mali T880, kterému sekunduje obřích 6 GB RAM. Pro data je připravené úložiště o kapacitě 128 GB, které lze rozšířit až o 256GB paměťovou kartu.

Na závěr stojí za zmínku, že telefon nabízí voděodolnost, podporu dvou SIM karet (má hybridní slot pro paměťovou kartu) , USB-C, poměrně aktuální Android 7.0 a dokonce podporuje i nejrozšířenější českou 4G/LTE frekvenci 800 MHz (B20). V balení pak kromě klasického adaptéru, kabelu a manuálu najdete ještě redukci na sluchátka a ochranu na displej.

UMIDIGI S2 Pro Face ID FB

Dnes nejčtenější

.