Zavřít reklamu

Jihokorejský gigant si již řadu let velmi zakládá na tom, že má ve svých vlajkových lodích celou řadu bezpečnostních prvků, ze kterých si může vybrat ten svůj opravdu každý. Krom skenu oční duhovky, obličeje, otisku prstu, klasického pinu či obrazce chce mít však Samsung ve svých telefonech ještě jednu velmi zajímavou autentizační možnost.

Podle nejnovějších patentů, které si před nedávnem Samsung patentoval, to totiž vypadá, že bychom se mohli v budoucnu dočkat dokonce skenu dlaně. Právě dlaň je totiž svou strukturou u každého člověka jedinečná a podle Samsungu by se velmi těžko napodobovala. Podle dostupných informací by však sken dlaně využil trochu jinak a odemykání telefonu by její primární funkcí nebylo.

Důmyslně řešená nápověda

Podle Samsungu totiž mnoho uživatelů čas od času zapomene své heslo k telefonu a musí si ho pracně obnovovat. Díky skenu dlaně by však zdlouhavý proces obnovování skončil a po přiložení dlaně by telefon zobrazil určitou nápovědu, kterou by si uživatel předem nastavil. Podle té by si pak měl na své heslo vzpomenout a do telefonu se bez problému dostat.

Nápovědu pro odemčení telefonu by si měl ušít každý uživatel telefonu na míru, aby se po jejím zobrazení na heslo ihned rozpomněl. Podle všeho by se nemuselo jednat jen o prostý text či číslo, ale klidně i o spleť různých čar či na první pohled nelogicky uspořádaná slova po celém displeji.

Uvidíme, zda se tedy Samsung k podobné metodě ověřování odhodlá či nikoliv. Nápad je to rozhodně zajímavý, otázkou však je, zda v dnešní době vůbec využitelný. Nechme se však překvapit, třeba by nám takovéto řešení vyrazilo dech.

sken dlane fb

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.