Zavřít reklamu

Telefony s displeji lemující minimální rámečky jsou nádhernými kousky technologie. Své o tom ví majitelé Galaxy S8, S8+ nebo Note8. Pokud ale chcete smartphone se skutečně co nejužším rámečkem, jehož přední část tvoří z drtivé většiny displej, pak by měl do vašeho hledáčku sklouznot jiný výrobce. Tím není nikdo jiný než čínský gigant Xiaomi, který svými telefony Mi Mix a Mi Mix 2 fascinoval fanoušky technologického světa. Pokud i vám se zmíněné telefony zalíbily, pak pro vás máme dobrou zprávou. Na oba tu totiž pro naše čtenáře máme zajímavou slevu.

Mi Mix

Xiaomi Mi Mix nabízí 6,4palcový displej s rozlišením 2048 x 1080 v těle o rozměrech 15,80 x 8,19 x 0,79 cm. Kromě displeje zdobí přední část jenom spodní rámeček, ve kterém se skrývá 5-megapixelový fotoaparát. Na prémiovosti telefonu se podepsal zejména i materiál, kdy šasi je vyrobené z keramiky. To mimo jiné platí i o zádech, kde kromě 16-megapixelového fotoaparátu a blesku najdete také čtečtku otisků prstů. Kamera je orámovaná 16K zlatem a zvládá natáčet videa ve 4K rozlišení.

Telefon pohání výkoný 4-jádrový procesor Snapdragon 821 s taktem 2,35 GHz a grafickým procesorem Adreno 530 a sekunduje mu chválihodných 6 GB operační paměti RAM. Pro data je připravené úložiště o kapacitě 256 GB, které ale není možné rozšířit pomocí microSD karty. Na druhou stranu telefon podporuje dvě SIM karty. Potěší i baterie o slušné kapacitě 4400 mAh, port USB-C, nejnovější Wi-Fi standard 802.11ac a systém MIUI 8 s podporou češtiny. Na závěr se ale sluší zmínit, že telefon nepodporuje v Česku nejrošířenější 4G frekvenci 800 MHz (B20)

Mi Mix 2

Xiaomi Mi Mix 2 usedl na pomyslný trůn bezrámečkových smartphonů právem, protože jeho 5,99″ displej s rozlišením 2160 x 1080 se vměstnal do těla o rozměrech 15,18 x 7,55 x 0,77 cm. Horní a postranní rámečky jsou skutečně uzoučké, a tak s Mi Mix 2 máte pocit, jako kdybyste v ruce drželi jenom displej. U spodní hrany už ale na silnější rámeček narazíte a přímo v jeho pravém rohu se ukrývá přední 5-megapixelová kamera. Záda jsou pak ze skla, které vypadá úžasně a kromě 12-megapixelové fotoaparátu a blesku má v sobě zabudovanou kruhovou čtečku otisků prstů.

Telefon pohání výkoný 8-jádrový procesor Snapdragon 835 s taktem 2,45 GHz a sekunduje mu chválihodných 6 GB operační paměti RAM. Pro data je připravené úložiště o kapacitě 128 GB, které bohužel není možné rozšířit pomocí microSD karty. Na druhou stranu telefon podporuje dvě SIM karty. Zmínku si zaslouží i baterie o kapacitě 3400 mAh, nový standard Bluetooth 5.0, port USB-C a systém MIUI 8, což je nadstavba nad Androidem od Xiaomi. Na úplný závěr pak potěší, že telefon podporuje i všechny české 4G sítě.

Xiaomi Mi Mix FB

Dnes nejčtenější

.