Zavřít reklamu

Vylepšený senzor pro sken obličeje nebude jedinou vylepšenou autentizační metodou, kterou se na jaře nový Samsung Galaxy S9 pochlubí. Podle nejnovějších zpráv totiž rozvázal Samsung dlouholetou spolupráci se svým klasickým dodavatelem čtečky otisků prstů pro řadu Galaxy S a zakázku předal někomu jinému.

Pokud si však myslíte, že se na výrobě nových senzorů pracuje u zcela neznámé společnosti, jste vedle. Jihokorejský gigant totiž nechtěl riskovat a zakázku předal výrobci, který pro něj již čtečky otisků prstů vyrábí. Doteď je však dodával pouze pro telefony nižší třídy.

Přinese nám nový Samsung vylepšení?

Volba nového výrobce čtečky otisků prstů je podle některých analytiků poměrně zvláštní a může vypovídat o tom, že se u nového Galaxy S9 dočkáme čtečky přepracované. Těžko však říci, zda ji jen Samsung vylepší či ji rovnou celou přepracuje. Jelikož se ale s téměř stoprocentní jistotou počítá s jejím přesunutím pod fotoaparát, mohli bychom se dočkat jejího úplného přepracování, které nabídne uživatelům výrazné zpřesnění. S téměř stoprocentní jistotou však můžeme již nyní potvrdit to, že se čtečky integrované do displeje minimálně u modelu S9 nedočkáme.

Těžko říci, co Samsung k upgradu vede. V posledních týdnech se totiž hovořilo spíše o tom, že upne své veškeré síly na vyladění skenu obličeje, který je podle mnoha odborníků budoucnost autentizace. Že by si byl tedy Samsung již svým skenem natolik jistý, že se snaží dotáhnout i zbytek věcí k dokonalosti? Těžko říct. Jasno nám do celé problematiky vnese stejně až samotný Samsung.

ctecka otisku prstu na zadech Samsung

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.