Zavřít reklamu

Před pár dny jsme vás informovali, že je zahájení výroby nového Samsungu Galaxy S9 prakticky na spadnutí, protože je jeho vývoj hotov. Dnes obletěla svět další zpráva, která tento scénář potvrzuje. Jihokorejský gigant totiž údajně učinil obrovskou objednávku jednoho z nejdůležitějších komponentů budoucích vlajkových lodí.

Zdroje jihokorejských médií tvrdí, že 3D senzor, který by měl výrazně zlepšit rozpoznávání obličeje a tím pádem i bezpečnost nových Galaxy S9, Samsung před pár dny v obrovském počtu objednal u svého dodavatele a po jejich dodání může s montáží nových telefonů začít. Jedním dechem však zdroje dodávají, že se jen na sken obličeje Samsung neupne.

Sken oční duhovky jakožto budoucnost autentizace? 

Podle dostupných informací totiž vidí Jihokorejci velký potenciál hlavně ve skenu oční duhovky, který by chtěli v dalších letech ještě více rozvinout a vytvořit z něj nejbezpečnější autentizační metodu světa. Je tedy možné, že je 3D sken spíš jakousi alternativou, která na pár let nahradí čtečku otisků prstů, než se vše přesune jen a pouze na sken duhovky. Sken obličeje pak možná po vzoru skenu otisků prstů, které se nejspíš u nového S9 neobjeví, též zanikne nebo jej nebude Samsung už prakticky vůbec rozvíjet.

Uvidíme, s čím se nakonec Samsung na jaře příštího roku předvede. Jelikož je však rozpoznávání obličeje mnohými uživateli považováno za nesmysl, který jim bezpečnost nezaručí, bude muset svou technologií opravdu zaujmout. Snad se mu tedy podaří vychytat všechny mouchy a ukázat, že je to právě on, kdo má potenciál udávat v tomto odvětví směr.

3D senzor s9 fb

Zdroj: businesskorea

Dnes nejčtenější

.