Hodinky Gear S3 a Gear Sport díky nové aktualizaci vydrží na jedno nabití více než 40 dní

Líbí se vám design chytrých hodinek Gear S3 či Gear Sport, ale odrazuje vás jejich poměrně nízká výdrž baterie? Nevadí. Samsung totiž pomalu vypouští velkou aktualizaci pro své hodinky, která jim v určitých případech životnost baterie obrovsky prodlouží.

Nový operační systém Tizen 3.0 s sebou spolu s aktualizacemi přináší opravdu mnoho zajímavých věcí. Jednou z nich je i nový režim “Pouze hodinky”, který udělá z vašich chytrých hodinek kukačky poněkud hloupé. Při zvolení tohoto režimu totiž vypnete veškeré chytré funkce a hodinky začnou fungovat skutečně jen jako ukazatel času. Tím se samozřejmě extrémně uskromní na spotřebu baterie a vysávají ji opravdu velmi pomalu. V některých případech se dokonce bez problému dostanete přes čtyřicet dní bez nabití, což je u hodinek tohoto typu opravdu unikát.

Značná omezení

Pokud se vám tento režim zamlouvá, ještě chvíli počkejte. Jelikož omezíte 99 % všech smart funkcí, musíte počítat při jejich využívání s jistými kompromisy. Pokud se například chcete podívat na čas, hodinky musíte pomocí jejich bočních tlačítek odemknout. Samozřejmě vám do nich nechodí ani notifikace či podobné věci, které jste na nich zvyklí obsloužit místo vytažení telefonu. Pokud tedy hodinky využíváte z velké části kvůli tomu, abyste nemuseli svůj telefon neustále vytahovat z kapsy a odemykat jeho displej (který samozřejmě spotřebovává baterii každým rozsvícením), s novým režimem si rozhodně rozumět nebudete.

Tak či tak je tato novinka opravdu zajímavá a někteří uživatelé chytrých hodinek od Samsungu ji jistě využijí. Snad se však v budoucnu dočkáme podobné výdrže i při klasickém používání s notifikacemi, měřením tepu či GPS připojením.

gear-S3_FB

Zdroj: sammobile

Diskuze

  Po aktualizaci MÍ hodinky nevydží ani den,dříve skoro tři dny.Můžete MÍ poradit.
  Děkuji

  Reagovat

  Dobrý den. Mám stejnou zkušenost, dříve hodinky i při sportovním využití vydržely cca 80 hodin že spadla baterie na 10 %, v současné době jsem rád za 40 hodin a to jsem povypínal všechny funkce které během dne nepotřebuji. Obrovské zklamání, do této změny jsem na ně nedal dopustit, nyní bych je již nikomu nedoporučil.

  Reagovat

  Hodinky mam od včerejška. Včera v 20:00 hod. jsem je nabil na 100% a dnes dopoledne v 11:00 hod mam 66 %. při čemž mam zaplé pouze notifikace, bez GPS a monitoru srdečního tepu. No, uvidíme, až odpoledne s nimi vyběhnu. Zatím nedokážu říct jak baterie, doufám, že si to nějak ještě sedne.

  Reagovat

  Mám hodinky pár dní a výdrž je tragická, max jeden den. Pořád čtu o výdrži okolo 4 dní i s AOD. Nemám zapnuté wifi ani GPS. Aktualizaci jsem tam zřejmě měl už od novoty. Čtu, že měl být vydán opravný patch ale nevím, jestli ten už mám nebo ne. Jakým způsobem se to dá zjistit anebo vynutit stáhnutí?

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět