Zavřít reklamu

Tisková zpráva: Black Friday je nejšílenější nákupní svátek na světě. Šílený obrovským pádem cen a zároveň schopností lidí se o poslední kousky zlevněného zboží poprat. Mnohdy až do krve. Co je tohle za šílený svátek, říkáte si? Pojďme si o něm něco málo povědět.

Kde se vzal Black Friday?

Black Friday pochází z nejkonzumnější země světa. Z USA. Tento svátek nakupování se tradičně koná den po dnu díkuvzdání a startuje vánoční nákupní horečku. V amerických obchodech se nezřídka kdy jedná o opravdové nákupní šílenství. Lidé v mrazivém listopadovém vzduchu vydrží čekat hodiny, aby se dostali do obchodu o pár minut před ostatními.

Mnoho lidí toužících po levnější mikrovlnce nebo bundě za zlomek původní ceny bylo v této horečce ušlapáno. Americká platforma blackfridaydeathcount.com dokonce uvádí, že za deset let (2006 až 2016) bylo při zběsilých nákupech zabito 10 lidí a 105 jich bylo zraněno.

Název Black Friday se vžil kvůli dopravním kolapsům, s nimiž se velká americká města setkávají každý rok právě po dnu díkuvzdání. Černý pátek ve skutečnosti připomíná masivní pád cen, který přišel při ekonomické krizi v roce 1929.

Černý pátek 2017

Černý pátek je samozřejmě velmi oblíbenou předvánoční akcí i v našich končinách. A na co se můžeme těšit v letošním roce?

Největší slevy jsou tradičně v segmentu spotřební elektroniky. Tedy mobily, tablety, produkty od Samsungu a mnoho dalšího. A u koho jiného nakoupit tyhle chytré věci než u prodejce, který chytrým věcem rozumí nejlépe na trhu.

Na Smarty se letos dočkáte obrovských slev na široký sortiment. Zranění na Smarty nehrozí, pohodlně nakoupíte z tepla domova, a navíc akce nejsou omezeny na jeden den, ale běží od čtvrtka 16.11.2017 až do neděle 26.11.2017.

Jaké slevy Smarty například nabídne?

Black-Friday-FB

Související články

Dnes nejčtenější

.