Zavřít reklamu

Na začátku letošního roku představil jihokorejský gigant svou chytrou asistentkou Bixby. Ačkoliv ji zatím vnukl jen minimum jazyků a podporuje ji jen hrstka telefonů, rád by se s ní v budoucnu prosadil daleko více a vytvořil z ní plnohodnotnou konkurenci jablečné Siri či Alexy od Amazonu. A právě ke splnění tohoto cíle se teď chystá učinit další krok.

To, že chce Samsung svou asistentku rozšířit i na tablety, hodinky či televize, se už šušká poměrně dlouhou dobu. Doposud se o tom však hovořilo spíše jen v rovině teoretické. Nedávná registrace ochranné známy pro Bixby v televizi však vlévá všem milovníkům virtuální asistentky novou krev do žil.

Z informací, které Samsung spolu s registrací známky vypustil, je Bixby v TV popisována jako software pro vyhledávání požadované služby či televizního obsahu hlasem uživatele. Ta by měla zprvu zvládat angličtinu a korejštinu, později se však přidá čínština a postupem času i další jazyky. Ty se budou na televizi objevovat pravděpodobně souběžně s přidáváním jazyků do mobilní verze asistentky.

V tuto chvíli je však těžké říci, zda budou chytrou asistentku podporovat veškeré chytré televize či nikoliv. Jasné není ani datum vypuštění. Jako nejpravděpodobnější varianta se však jeví konference CES 2018, která se bude konat už v lednu příštího roku. Nechme se však překvapit.

Samsung TV FB

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.