Zavřít reklamu

Tak jsme se konečně dočkali. Platební služba Android Pay po dlouhém čekání a řadě spekulací vstupuje do Česka. Google dnes dopoledne vstup služby na české území oznámil na tiskové konferenci a dobrou zprávou je, že Android Pay mohou uživatelé začít používat už od dneška, tedy prakticky ihned.

Podporované banky

Nicméně vše má své limity, a tak Android Pay podporují do startu jen tři české banky – MONETA, mBank a J&T. Brzy by se měla přidat i Komerční banka a během příštího roku také Fio. Seznam podporovaných bank pro Česko najdete na oficiálních stránkách Googlu, který mimo jiné říká i to, že Android Pay podporuje debetní i kreditní karty.

Kde a jak platby skrze Android Pay fungují

Platit skrze Andorid Pay můžete na všech terminálech, které podporují bezkontaktní platby. V Česku máme to štěstí, že jsou u nás bezkontaktní platby skutečně oblíbené, a tak můžete smartphonem platit v podstatě v každém obchodě. Pro provedení platby stačí telefon probudit a přiložit k terminálu (smartphone musí disponovat NFC). Pokud bude platba vyšší než 500 Kč, je potřeba telefon kvůli zajištění bezpečnosti odemknout. Abyste mohli Android Pay používat, je potřeba mít telefon zabezpečený buďto PINem, gestem, heslem, otiskem prstu či skenem obličeje.

Jak Android Pay nastavit

  • Stáhněte si aplikaci Android Pay
  • Zadejte číslo karty, její platnost a CVC kód (na zadní straně karty)
  • Ověřte správnost údaju a doplňte telefonní číslo
  • Přijde vám SMS s odkazem, na který musíte kliknout a následně souhlasit s podmínkami
  • Následně na telefon přijde kód, který zadáte do aplikace Android Pay
Woman's hand using contactless smartphone to pay at beauty salon

Dnes nejčtenější

.